Glassnode Kurucu Ortaklarına Göre Fırtınanın Gözünde Bitcoin (BTC) – İşte Nedeni

 Glassnode Kurucu Ortaklarına Göre Fırtınanın Gözünde Bitcoin (BTC) – İşte Nedeni

Önde gelen analitik firması Glassnode’un kurucu ortakları, Bitcoin yatırımcılarını mevcut makroekonomik zeminin BTC için başka bir satış olayını ateşleyebileceği konusunda uyarıyor.

Glassnode’un en son haber bülteninde, Jan Happel ve Yann Allemann söylemek Bitcoin’in riskli varlıklarla korelasyonunun yüksek kaldığını ve ABD borsasındaki bir düzeltmenin BTC’yi de aşağı çekeceğini öne sürüyor.

“Analizimiz, piyasa risklerine karşı bu yenilenen duyarlılığın ve daha güçlü düşüşlerin olasılığının, piyasa risklerine olan güven eksikliğinden kaynaklanmadığını önermeye devam ediyor. [BTC] daha ziyade yüklü bir makroekonomik ortam nedeniyle.”

Glassnode kurucu ortaklarına göre, Federal Rezerv, kalıcı enflasyonla mücadele amacıyla bilançosunu ayda 95 milyar dolara indirdiğini açıkladıktan sonra makroekonomik manzara titrek görünüyor. Ayrıca, Rusya’nın askeri saldırganlığının Avrupa Birliği topraklarını genişletip hedef alma ihtimalinin baş gösteren riskinden de bahsediyorlar.

Riskli ortama yanıt olarak Glassnode yöneticileri, geçen hafta kripto para piyasalarından 100 milyon doların üzerinde para aktığını ve çıkışların ağırlığını BTC’nin aldığını söylüyor.

“Kripto alanına yakından bakıldığında, geçen hafta 134 milyon dolarlık fon çıkışı görüldü ve bu 2022’de haftalık ikinci en yüksek çıkış oldu. Solana 3,7 milyon dolarlık giriş aldı ve altcoinler (çoklu varlık) 5 milyon dolarlık giriş kaydederken, 131 dolarlık devasa bir giriş kaydetti. Bitcoin’den bir milyon dolar aktı.”

Allemann, kasvetli makroekonomik tabloya rağmen, BTC’nin zincir üstü güç belirtileri göstermeye devam ettiğini söylüyor. Allemann’a göre, BTC yatırımcıları Bitcoin’i kripto borsalarından tarihi bir oranda çekiyor ve bu da bir dibin görülebileceğini gösteriyor.

“Bitcoin borsası net pozisyon değişikliği, potansiyel dibe ve bir sonraki ayağa kalkmayı gösteriyor. Borsalarda daha az arz, satış baskısının azalmasına yol açar.”

Kaynak: Allemann/Twitter
Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Liu zishan
Yorum Yap