Gri Tonlamalı İlk Spot Piyasa Bitcoin (BTC) ETF’sinin Onayını İkna Etmek İçin SEC ile Buluştu: Rapor

 Gri Tonlamalı İlk Spot Piyasa Bitcoin (BTC) ETF’sinin Onayını İkna Etmek İçin SEC ile Buluştu: Rapor

Kripto varlık yöneticisi Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) ilk spot piyasa Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamaya ikna etmeye çalışıyor.

yeni bir göre rapor CNBC tarafından Grayscale, kripto firmasının Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) tarafından işlem gören bir ETF’ye dönüştürmesine izin vermeye ikna etmek için SEC’e özel bir sunum yaptı.

Grayscale, düzenleyici kurumun beğenisini kazanmak için, dönüşümün piyasa değeri Bitcoin ile en iyi kripto varlığına erişimi genişleteceğini, güvenin korunmasını artıracağını ve yatırımcılar için 8 milyar dolara kadar kilidini açacağını belirtiyor.

Grayscale ayrıca SEC’in Bitcoin ETF’lerine, daha riskli olmadıkları için vadeli işlemlere dayalı BTC ETF’lerine yaptıkları gibi davrandığını görmek istediklerini söylüyor. Şimdiye kadar, SEC çok sayıda vadeli işlem tabanlı Bitcoin ETF’sini onayladı, ancak şimdiye kadar bir spot piyasa teklifi için her teklifi reddetti.

CNBC’ye göre dijital varlık yöneticisinin dediği gibi,

“SEC, Bitcoin vadeli ETF’lerini onaylayarak ve Bitcoin spot ETF’lerini reddederek ihraççılara karşı ayrımcılık yapıyor.”

Grayscale CEO’su Michael Sonnenheim, SEC’in ETF sağlayıcısı Teucrium’dan vadeli işlem tabanlı bir ETF’yi onaylamasının ardından, Nisan ayı sonlarında SEC’in iki farklı ETF türüne yönelik algılanan haksız muamelesi hakkında konuştu.

“SEC, bir Bitcoin vadeli ETF ile rahatsa, aynı zamanda bir Bitcoin ETF ile de rahat olmalıdır. Ve artık haklı olarak ’40 Yasası’nı farklılaştırıcı faktör olarak gösteremezler.”

SEC’in 6 Temmuz’a kadar bir karar vermesi planlanıyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Sanat Fırını
Yorum Yap