Gri Tonlamalı Raporlar, Spot Bitcoin ETF Uygulaması Üzerinden SEC ile Verimli Bir Toplantı Yapıyor ⋆ ZyCrypto

 Gri Tonlamalı Raporlar, Spot Bitcoin ETF Uygulaması Üzerinden SEC ile Verimli Bir Toplantı Yapıyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

ABD’de bir spot Bitcoin ETF arayışı devam ediyor ve birçoğu SEC’in Bitwise ve Grayscale uygulamaları hakkındaki kararını dört gözle bekliyor. Son raporlara göre, Grayscale, SEC ile yakın zamanda yaptığı bir toplantının ardından uygulamasından daha emin.

Gri Tonlamalı SEC Toplantısının Ardından Memnuniyetini İfade Etti

Çarşamba günü yayınlanan bir raporda CoinDesk, haber ajansı Grayscale’in firmanın SEC ile “verimli” bir toplantı olarak adlandırdığı toplantıya sahip olduğunu açıkladı. Önde gelen dijital varlık yöneticilerinin, Bitcoin Trust’ı bir spot ETF’ye dönüştürmek için uygulamasını geliştirmek için SEC yetkilileriyle görüştükleri bildirildi. Gri tonlamalı bir temsilcinin şunları söylediği bildirildi:

“Verimli bir toplantının ardından, SEC ile devam eden angajmanımız bizi cesaretlendiriyor” diye ekledi, “Grayscale’de, 6 Temmuz’a kadar beklerken düzenleyiciler ve politika yapıcılarla açık bir diyalog sürdürmeyi amaçlıyoruz.”

En son toplantıda varlık yöneticilerinin, Bitcoin tröstünün bir spot ETF’ye geçişinin “yatırımcıları ve kamu çıkarını koruyacağını, ürünün net varlık değerini daha iyi izlemesine izin verirken, yatırımcılara Bitcoin’e yatırım yapma özgürlüğü vereceğini” savundukları bildirildi. güvenli ve güvenli bir şekilde”, ayrıca “daha iyi NAV takibine izin vereceğini, indirimleri ve primleri azaltacağını ve yatırımcılar için yaklaşık 8 milyar doların kilidini açacağını” da sözlerine ekledi.

Grayscale, ilk olarak Ekim ayında Bitcoin Trust’ı bir spot ETF ürününe dönüştürmek için başvurdu, ancak SEC’in kararını birkaç kez ertelediğini gördü ve 6 Temmuz’da bir karar bekleniyor. uygulamasının SEC’den düzenleyici onay almasını sağlamak için mevcut tüm kaynakları bir araya getirerek, SEC’in firmanın başvurusunu reddettiği bir senaryoda, dava dahil bir başvuru için mevcut her seçeneği araştırmaya istekli olduğunu da sözlerine ekledi.

Reklam &nbsp &nbsp

Grayscale o zamandan beri kripto topluluğundan SEC’in uygulamayla ilgili kamuya açık yorumlar talebine yanıt vermesini istedi. Salı günü, popüler Bitcoin Evangelist ve MicroStrategy şefi Michael Saylor da Grayscale’e desteğini dile getirerek kripto topluluğunu Grayscale’in spot ETF uygulamasının arkasında durmaya çağırdı. cıvıldamak “GBTC’yi kurmak netlik ve inanç gerektirdi ve şimdi Grayscale, GBTC’yi Spot Bitcoin ETF’ye dönüştürmek için kampanyalarında cesaret ve bağlılık gösteriyor. Desteğinizi hak ediyorlar.”

Wen Spot Bitcoin ETF’si mi?

Jüri, bir spot Bitcoin ETF ürününün Gensler liderliğindeki SEC’den ne zaman onay alacağı konusunda hala kararsız. SEC henüz bir Bitcoin spot ETF’sini onaylamadı ve Cathie Wood’s Ark Investment, düzenleyicilerden hayır alan en son ürün oldu.

Mart ayında bir Bloomberg Intelligence raporunda, Bloomberg analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, spot Bitcoin ETF’lerinin, SEC’in kripto borsalarını denetlemesini sağlayacak bir kural değişikliğinin ardından 2023’te onay alabileceğini söyledi. Bununla birlikte, 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında bir Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’sinin yakın zamanda onaylanması, bir BTC ETF onayının ufukta olabileceğine dair yeni umutları ateşledi.

Bu, Gensler liderliğindeki SEC’in 1940 Yatırım Yasası tercihinden bir değişimi temsil ediyor. 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın da bir spot Bitcoin ETF ürününü düzenleyeceğini belirtmekte fayda var. Şimdilik, sektör oyuncuları SEC’in Bitwise ve Grayscale konusundaki kararı için Haziran ve Temmuz aylarını bekliyor.
Yorum Yap