Güney Kore 13000 Litecoin ATM’sine Kavuşuyor

 Güney Kore 13000 Litecoin ATM’sine Kavuşuyor

https://litecoin-foundation.org/ adlı web sitesinde yer alan 28 Şubat tarihinde yayımlanan habere göre; M.Pay platformuna entegrasyon sağlanması amacıyla Litecoin Foundation (Litecoin Vakfı) ile MeconCash arasında partnerlik anlaşması yapıldı. Anlaşmanın detaylarında ise yakın gelecekte tüm Güney Kore’de 13,000’i aşkın sayıda Litecoin ATM faaliyete geçeceği aktarıldı.

Güncel CoinMarketCap verilerine göre 7. sırada yer alan Litecoin 4 milyar dolara yakın piyasa hacmiyle dikkat çekiyor. Bunun yanında transfer masraflarının düşüklüğü ve işlem hızının yüksek olması nedeniyle Litecoin’in, kripto para piyasalarındaki en kullanışlı kripto paralardan biri olduğu vurgulanan yazıda; Güney Kore’de faaliyet gösteren MeconCash firması bünyesi altındaki MeconMall üzerinden kullanıcılar alışveriş yapabilecek, aynı zamanda mobil oyunlar üzerindeki ödemelerini de bu yolla Litcoin kullanarak gerçekleştirebilecekler. Bu gibi özellikler, henüz tam entegrasyon sağlanmadan dahi kullanıcılara tanınan haklar arasında olacak. İlaveten, global anlamda hem Litecoin hem de MeconCash tanınırlığının ve kullanım alanlarının arttırılması adına ilk adımlardan biri böylece atılmış olacak.

Açıklamanın devamında Litecoin kurucusu Charlie Lee ve MeconCash yöneticisi Jo Jae Do’nun da görüşlerine yer verilmiş. Lee, Litecoin’in Güney Kore marketine büyük bir ayak iziyle ve çok sayıda ATM ile açılmasının önemli bir adım olduğunu belirtti. Ayrıca bu anlaşmanın, yakın gelecekte Litecoin’in kullanım alanının genişletilmesi üzerine olumlu etki bırakacağını da sözlerine ekledi. Jo Jae Do ise ifadelerinde, Litecoin ile kurulan ortaklığın getireceği pozitif sinerjiyi de arkalarına alıp global olarak Pazar hacmini büyütmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bu anlaşma ile artık Güney Koreli kullanıcılar, Litecoin ATM’leri sayesinde cüzdanlarındaki Litecoin bakiyelerini doğrudan Güney Kore para birimi olan ‘’Won’’a çevirebilecekler ve istedikleri yerde bu parayı nakit olarak çekme imkanına kavuşacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap