Hazine Bakanı Yellen, Stabilcoinlerin Finansal İstikrar Riskleri Oluşturduğunu Söyledi, TerraUSD’nin (UST) Çöküşünden Bahsetti

 Hazine Bakanı Yellen, Stabilcoinlerin Finansal İstikrar Riskleri Oluşturduğunu Söyledi, TerraUSD’nin (UST) Çöküşünden Bahsetti

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, finansal istikrar için oluşturduğuna inandığı riskleri ortadan kaldırmak için stablecoin’leri düzenleyecek bir yasa çıkarılması çağrısında bulundu.

Yellen, ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi önünde ifade verirken dedim Hükümet, stabilcoinlerin şu anda yetersiz bir düzenleyici ve yasal ortamda faaliyet gösterdiğinin zaten farkında.

“Başkan’ın Çalışma Grubu, mevcut yasal ve düzenleyici çerçevelerin yeni bir ödeme ürünü türü olarak stablecoin’lerin riskleri için tutarlı ve kapsamlı standartlar sağlamadığı sonucuna varan bir rapor yayınladı ve Kongre’yi, stablecoin’lerin ve bu tür düzenlemelerin bir yasal güvenceye sahip olmasını sağlamak için mevzuat çıkarmaya çağırıyor. federal kimlik çerçevesi.

Böyle bir çerçeve oluşturmak için iki partili eylemi teşvik ediyorum. Sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz.”

Yellen, ABD doları karşısında bire bir değiş tokuş yapmak üzere tasarlanan TerraUSD (UST) algoritmik stablecoin’in sabit para birimini kaybettiğini belirten bir gazete raporuna atıfta bulunarak, bunun hızla genişleyen stablecoin sektörünün finansal piyasalar için oluşturduğu risklerin daha fazla kanıtı olduğunu söylüyor. istikrar.

“Wall Street Journal’da bu sabah TerraUSD olarak bilinen stabil bir kripto paranın yükseliş yaşadığı ve değerinin düştüğüne dair bir rapor olduğunu not ediyorum.

Bence bu, bunun hızla büyüyen bir ürün olduğunu ve finansal istikrara yönelik riskler olduğunu ve uygun bir çerçeveye ihtiyacımız olduğunu gösteriyor.”

TerraUSD, daha önce 0.30$’a düştükten sonra, yazı yazılırken 0.71$’dan işlem görüyor.

Geçen ay, ABD Hazine Bakanı, Iron Finance DeFi platformu tarafından yayınlanan kısmen teminatlı bir stabilcoinin çöküşünden bahsederken benzer bir duyguyu dile getirdi.

Yellen, riskleri yeterince yönetirken dijital varlık alanında “sorumlu inovasyonu” destekleyen düzenleyici bir çerçeve çağrısında bulundu.

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Yurchanka Siarhei/SensvectorSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap