Hırvat Finansal Düzenleyici Bitcoin Fonunu Onayladı

Hırvat mali denetçisi Hanfa Perşembe günü bir bitcoin yatırım fonunu onaylayarak Balkan ülkesindeki ilk düzenlenmiş, kripto alternatif varlık fonunun yolunu açtı.

Hanfa yönetim kurulu, Griffon Varlık Yönetimi’nin Pasif Dijital Varlık fonunu kurma ve yönetme planını destekledi . Aynı kararda Hanfa, Hırvat devlet bankası HPB’nin emanetçi olarak hizmet vermesini de onayladı. Hanfa kararında açıklandığı gibi, pasif fon sadece bitcoin’e yatırım yapıyor

Hanfa’nın kararı, yatırımcıların ilk yatırımlarını nakit veya bitcoin olarak yapabileceği yönünde oldu. Griffon yorum talebine cevap vermedi. Griffon, günlük varlık değerini hesaplamak için üç ayrı blockchain uzmanı kullanacağını söyledi.

“Ayrıca, kripto varlıklarına erişim ve elden çıkarılması, ayrı ayrı güvenli yerlerde fiziksel olarak depolanan birden fazla anahtar imza gerektirir ve varlıkların devri, hem Şirket’in hem de Depozitörün anahtarlarıyla onayı olmadan gerçekleşemez” dedi.

Bitcoin fonu %2.5 yönetim ücreti taşır. Griffon bir yıldan az bir sürede çıkış yapan yatırımcılardan %3,5 ve ikiden önce atlayan yatırımcılardan %2,5 alır. Bundan sonra çıkış ücretini düşürür. Performans ücreti yoktur.

Hanfa, Griffon’un Mayıs 2019’da varlıklarını yönetme teklifini onayladı. Griffon’un web sitesinde , “kripto varlıklarına yatırım yapmak için özel bir teklif ile açık uçlu alternatif yatırım fonu” işletildiğini belirtti.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi