HIVE blockchain nedir?

 HIVE blockchain nedir?

Blockchain teknolojisi dünyadaki endüstrileri bozuyor – ancak teknolojiyi kullanan birçok şirketle hepsini anlamak zor olabilir. HIVE blok zinciri daha önce 1987’de kurulduğunda Leeta Gold Corp olarak biliniyordu. O zaman, Leeta Gold Corp altın madenciliğine odaklandı. Ancak zaman değiştikçe HIVE blok zinciri de değişti. Altın madenciliği yerine, şirket şimdi kripto para madenciliğine odaklanıyor.

HIVE blockchain ve Genesis Madencilik

HIVE blockchain, Genesis Mining ve Foire Group arasındaki bir ortaklığın ürünüdür. Genesis Madencilik, dünyanın önde gelen bulut madenciliği sağlayıcılarından biridir. Bulut madenciliği, başkasının donanımında kripto madenciliği talep etme sürecidir. Bu, ‘karma güç’ kiralayan bir şirket aracılığıyla çalışır.

Hashing gücü kripto madenciliği süreci için önemli bir unsurdur . Bir cihazın farklı karma algoritmaları çalıştırmak ve çözmek için kullandığı güce karşılık gelir. Aynı algoritmalar, işlemleri kolaylaştırmanın yanı sıra yeni kripto para birimleri oluşturmak için kullanılan algoritmalardır. Örneğin, Bitcoin SHA-256 algoritması ile kodlanmıştır .

Bu, veri madencilerinin bir Bitcoin işlemini güvence altına almak için kullanılan 256 bit dizeyi kırmak için yeterli karma gücüne sahip bir cihaza ihtiyacı olacağı anlamına gelir.

Madencilik süreci, genellikle yüksek elektrik maliyetleri gerektiren cihazlarda çok yoğun olabilir. Bu noktada bulut madencilik insanlar için yararlı bir seçenek olabilir mayın isteyen fakat enerji ücretleri ödemeyi göze alamaz. Madencilik cihazlarına sahiplerse, Genesis Madencilik gibi bir sağlayıcıdan hash gücü kiralayabilirler. Sözleşme, sabit bir karma gücü belirleyecektir. Sözleşme, çıkarılan kriptoya, sözleşme türüne ve sözleşmeyi satan şirkete bağlı olarak değişecektir.

HIVE blockchain, birkaç anlaşmayla Genesis Madencilik’ten ekipman ve tesisler satın aldı. Anlaşmalar% 30 mülkiyet sahibi Genesis Mining’e yol açtı. Başlangıçta Genesis Mining tarafından oluşturulan hosting ve yazılım çözümleri sunar. Şimdi bunları Genesis’e bir hizmet olarak sunuyor.

İzlanda, İsveç ve Norveç

Genesis Madencilik’ten satın alınan tesisler İzlanda, İsveç ve Norveç’te bulunmaktadır.

HIVE’ın grafik işleme birimi ( GPU ) tesisleri Nisan 2018’de tamamlandı. ETHash madenciliği için en verimli platformlar olarak adlandırılan özel Genesis A2 madencilik makineleri ile donatılmıştır.

Tesisler tamamen hidro elektrik ile besleniyor ve toplam 20,4 MW (megawatt) enerji tüketiyor. İzlanda tesisi gün boyunca mayınlı kripto para birimi üretiyor. Yıl boyunca ılıman sıcaklıklar nedeniyle HIVE tarafından seçildi, bu da tesisi soğutmak için daha az enerji gerektirdi. Elektrik, HIVE’ın çevresel ayak izini azaltmak için jeotermal veya hidro kaynaklar tarafından sağlanır.

İsveç, siyasi istikrarı ve kripto ötesindeki blok zinciri fırsatlarını aktif olarak araştırması nedeniyle seçildi. HIVE’ın İsveç’teki çevresel ayak izini azaltmasına izin veren aşırı yeşil / yenilenebilir enerji kullanır.

Son olarak Norveç seçildi çünkü Norveç hükümeti, ülke riskini fosil yakıtlardan çeşitlendirmek için aktif olarak alternatif alanlar arıyor. Norveç tesisi ayrıca aşırı yeşil / yenilenebilir enerjiye sahip serin bir yetki alanına sahiptir.

HIVE blok zinciri başka ne yapıyor?

HIVE blockchain, çoklu madencilik çiftlikleri işletmek dışında, blockchain ağlarındaki işlemleri de doğrular. Doğrulama, blockchain teknolojisinin önemli bir yönüdür. Bunun nedeni, teknolojinin hem şeffaf hem de değişmez olacak şekilde tasarlanmasıdır. Çoğu zaman, bir işlemi doğrulamak veri madencisinin rolüdür. Bunu yaparken, madenci belirli bir işlemle ilişkili madencilik ücreti ile ödüllendirilir.

Doğrulama, blockchain’e kaydedilen bilgilerin meşru olmasını ve sahte olmamasını sağlamaya yardımcı olur. Blockchain’in değişmez doğasıyla eşleştirildiğinde, üzerinde depolanan verilerin bütünlüğünü sağlamaya yardımcı olur.

HIVE, blockchain ağları için işlemleri doğrular ve böylece gelir ve nakit akışı için kullanılabilecek yeni kripto kazanır. HIVE web sitesi, hissedarlara kripto para madenciliği faaliyet marjlarına nasıl maruz kaldıklarını ve büyüyen bir kripto portföyünü nasıl sunduğunu vurgular.

HIVE, Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir

HIVE blockchain, Toronto Borsasında da listelenmiştir. Bu, geleneksel bir borsada listelenen birkaç blockchain girişiminden biri olduğu için özellikle değerlidir.

İlginçtir ki, HIVE’ın borsadaki tüm zamanların en yüksek seviyesi, Bitcoin’in kendi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gören 2017 boğa koşusuna denk geldi.

Sonuç

Özellikle herhangi bir kripto para birimi, proje veya şirket önermiyoruz ve bu nedenle kendi araştırmanızı yürütmek akıllıca olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap