Huobi Research: Bitcoin Fiyatı ‘Kritik Bir Kavşakta’ Diyor — BTC’de İzlenecek 3 Faktör ⋆ ZyCrypto

 Huobi Research: Bitcoin Fiyatı ‘Kritik Bir Kavşakta’ Diyor — BTC’de İzlenecek 3 Faktör ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp Huobi’nin araştırma ekibi, Bitcoin’in kaygan bir yokuşun eşiğinde durduğunu düşünüyor. Enstitü, Avrupa’da Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışma ve G7 ülkelerinin tepkisi gibi makro sorunları, dikkat edilmesi gereken temel faktörler olarak belirtiyor. varlık 40.000 doların altına düştüğü için 16 Mart’tan bu yana en düşük seviyesini gördü.

Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.789$’a ulaşmasından bu yana en sert testlerden biriyle karşı karşıya. Varlık baskı altında bükülürken, on-chain analistler en büyük kripto para biriminin “kritik bir kavşakta” durduğunu düşünüyor.

Huobi’nin Hipotezi

Huobi Araştırma Enstitüsü’nden analistler, çeşitli faktörlerin etkileşiminin Bitcoin’i baş döndürücü düşüklere veya başka bir güçlü ralliye gönderebileceğini düşünüyorlar. Bitcoin, yatırımcıların bu büyük zararı kafalarına takmaya çalıştıkları için değerinin %10’undan fazlasını kaybettikten sonra geçen hafta 40.000 doların altına düştü.

BTCUSD Grafiği Ticaret Görünümü

Huobi Araştırma Enstitüsü’nün önde gelen araştırmacılarından William Lee, “Piyasa kritik bir kavşakta ve bu, Bitcoin’in gelecekteki fiyat yönünü belirleyecek” dedi. Enstitünün iddiaları, Bitcoin’in hassas temeline işaret eden makroekonomik faktörlere ve teknik göstergelere dayanmaktadır.

Avrupa’da, Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışma, her iki taraf da varlığı kendi avantajlarına kullandığı için Bitcoin’i güçlü bir yükselişe geçirdi. Ukrayna, kripto kullanarak hayır kurumlarına önemli miktarda para toplarken, Rus kuruluşları yaptırımları atlatmak için kullanmayı düşündü. Rus vatandaşları ayrıca, Bitcoin’in değerini artıran hızla değer kaybeden rubleye karşı servetlerini korumak için Bitcoin’e döndü.

Araştırma enstitüsüne göre, G7 ülkelerinin Rusya’ya karşı kripto alanını daraltma eylemleri Bitcoin’in fiyatı için zararlı olabilir ve olayların gerilemesinde rol oynamış olabilir. Fed’in faiz oranlarını artırmayı teklif etmesi, enstitü için bir başka acı nokta.

Reklam &nbsp &nbsp

Raporda, “ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) kademeli olarak toparlandı ve para politikasındaki değişim kaçınılmaz” dedi. Sokaktaki sözler, Merkez Bankası’nın faiz oranlarını %4’e kadar artıracağını ima ediyor.

Teknikler

Enstitü, makro faktörlerin yanı sıra Bitcoin için hassas bir tablo çizen bazı tekniklere dikkat çekti. Üçlü Zirve Formatına atıfta bulundu ve varlığın 2020’nin ikinci yarısında üçüncü boğasına başlamasından bu yana üçüncü zirvesine ulaşma yolunda olduğunu kaydetti.

Huobi Araştırma Enstitüsü, büyük ölçüde Rus-Ukrayna çatışmasının tetiklediği yeni trendi ‘B Dalgası’ olarak adlandırdı. Seri devam ederse, Dalga B’den Dalga C’ye geçişten sonra fiyatlarda keskin bir düşüş beklenebileceğini savundular.

Lee, “Kanalda cari fiyat devam ederse, B dalgası devam edecek, aksi takdirde piyasa daha da keskin bir şekilde düşecek” dedi. Şu anda mevcut RSI endeksinin 50’nin altında olduğunu ve bunun “zayıf bir pazarın göstergesi” olduğunu da sözlerine ekledi. “Ancak, bu rakam henüz 30’un altına düşmedi, bu da piyasanın henüz aşırı satım durumunda olmadığı anlamına geliyor.”


Yorum Yap