İki ABD Senatörü Fidelity CEO’suna Önerilen Bitcoin 401(k) Emeklilik Planlarıyla İlgili Endişeleri Açıklayan Kalem Mektubu

 İki ABD Senatörü Fidelity CEO’suna Önerilen Bitcoin 401(k) Emeklilik Planlarıyla İlgili Endişeleri Açıklayan Kalem Mektubu

ABD Senatosunun iki üyesi, finansal hizmetler devi Fidelity’ye, firmanın 401(k) emeklilik planları için bir seçenek olarak Bitcoin (BTC) sunma konusundaki yeni planlarıyla ilgili sorunları sunan bir mektup yazıyor.

İçinde mektup Fidelity CEO’su Abigail Johnson’a yazılan, Massachusetts Senatörleri Elizabeth Warren ve Minnesota’dan Tina Smith, bireylerin BTC’yi emeklilik fonlarına dahil etmelerini sağlayan mavi çipli kurum hakkında şüphelerini dile getiriyor.

Senatörler, piyasa değerinin oynaklık geçmişine göre en iyi kripto varlığının başlıca endişe kaynağı olduğunu söylüyor.

“Kripto para birimlerine yatırım yapmak riskli ve spekülatif bir kumar ve Fidelity’nin bu riskleri milyonlarca Amerikalı’nın emeklilik tasarruflarıyla alacağından endişe duyuyoruz. Şirketinizin müşterilerinizin emeklilik tasarruf hesapları için yeterli gördüğü kripto para birimi olan Bitcoin, özellikle değişken bir geçmişe sahiptir.

Geçen Kasım ayında yaklaşık 69.000 $ ‘a ulaştıktan sonra, Bitcoin’in değeri iki ay sonra 33.000 $’ a düştü.

Warren ve Smith ayrıca, Fidelity’nin Bitcoin teklif etmesinin, şirket bir zamanlar BTC madenciliği yaparak para kazandığı için çıkar çatışmaları yaratabileceğini söylüyor.

“Fidelity’nin potansiyel çıkar çatışmaları ve bunların Bitcoin teklif etme kararını ne ölçüde etkilemiş olabileceğinden de endişe duyuyoruz. 2017’de Fidelity’nin [successfully] kripto para madenciliği…

Şimdi, Fidelity ‘işverenlere 401(k)s çekirdek dizisi için Bitcoin’e maruz kalma sunan ilk şirket oldu.

Bu seçeneğe talep olmamasına rağmen – işverenlerin sadece %2’si 401(k) menülerine kripto para birimi eklemekle ilgilendiklerini ifade etti – Fidelity, Bitcoin yatırımlarını desteklemek için tüm hızıyla ilerlemeye karar verdi.”

Son olarak, Kongre kadınları, Fidelity’nin yakın zamanda BTC’yi 401(k)’lere dahil etme planları ve şirketin olası davaları nasıl ele almayı planladığı konusunda ‘ciddi endişeleri’ olduğunu söyleyerek ABD Çalışma Bakanlığı’nı (DOL) neden görmezden geldiğini bilmek istiyor. 18 Mayıs’a kadar kripto dolandırıcılığı.

“Fidelity neden görmezden geldi? [the] DOL [and] Fidelity, Bitcoin’in müşterilerine sunduğu riskleri değerlendiriyor?

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/FlashMovie/Sensvector
Yorum Yap