İlgi Çekici Özellikleri İle Coindeal Borsası

 İlgi Çekici Özellikleri İle Coindeal Borsası

Malta merkezli olarak kurulan CoinDeal; Amerika, İsviçre ve Malta gibi çeşitli ülkelerden lisanslar almaya hak kazanmış güvenilir bir borsadır. Bu yönüyle özellikle kripto paralara yatırım konusunda kullanıcıların güvenini kazanmıştır. 50’den fazla büyük kripto para biriminin yanı sıra Euro, Dolar, Polonya Zlotisi, Pound, Ruble, İsviçre Frangı ve Güney Kore Won’u olmak üzere 7 ayrı ititbari para ile de ticaret imkanı sunmaktadır. CoinMarketCap verilerine göre günlük 6 milyon dolar üzerinde hacme sahip borsa, alım-satım arası makasın az olması kaynaklı da kullanıcı dostu özellik göstermektedir.

Yukarıda belirttiğimiz itibari para yatırma sırasında 0.95% ile 3% arasında kesilen komisyon da mevcut piyasa şartlarında, bu kadar çeşit ve bu denli düşük komisyon sunan borsalar arasında öncülerdendir. Ticaret konusunda da, 0.29 Maker ve 0.39 Taker komisyonları bulunmaktadır. Ancak bu komisyon oranları bir miktar CDL-CoinDeal Token ‘’stake’’ işlemi yapılarak rahatlıkla 0.1% seviyelerine indirilebilmektedir. İtibari para yatırma, kripto para çekme ve ticaret komisyonları hakkında detaylı bilgi için burayı inceleyebilirsiniz.

Peki her borsada karşımıza çıkan borsaların kendi tokenleri burada yok mu?

Elbette ki VAR. CDL-CoinDeal Token adını verdikleri bu token ile yapabileceklerinizin sınırı bulunmuyor. Yukarıda yazdığım gibi komisyon oranlarını düşürebilir, ‘’Premium hesaba’’ sahip değilseniz OTC ticaret yapma imkanına kavuşabilir veya platformun gelişimi ve hangi kripto para biriminin listelenmesi gerektiği konusunda oy verip CDL token kazanabilirsiniz. Ayrıca CDL tokenlerinin en önemli özelliği ‘’staking’’ yapabilme imkanı sunmasıdır. Yıllık ortalama 11% gelir imkanı sunmasının yanı sıra stake yaptığınız zaman dilimi boyunca da CDL, BTC veya USDT kripto para birimlerinden seçeneğiniz biri üzerinden komisyon sağlamanız mümkün. CDL token ile detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Staking işlem detaylarına bu sayfa ulaşabilirsiniz. Ayrıca aynı sayfa üzerinden tahmini gelir miktarını görmeniz de mümkündür. Ayrıca borsanın bir diğer fırsatı olarak sunulan ayrıcalığa göre 72 saat gibi kısa bir süreliğine staking işlemi yapan kullanıcılara, gelecekte onları daha da cesaretlendirmek adına 30 CDL token hediye edilmektedir. Stake işlemine başlamanız için en az 1000 CDL tokene sahip olmanız ve site üzerinden temel kimlik bilgilerinizi doğrulamış olmanız gerekmektedir. Stake yaptığınız her an komisyonlarınız hesabınıza tanımlanacaktır. CDL token için 11%, BTC için 9% ve USDT için de 6%’lık bir stake sonu kar imkanı sunmaktadır.

Google Play ve AppStore üzerinden erişilebilen mobil uygulamaları aracılığıyla da her daim kripto para ticareti yapmanıza imkan sağlayacaktır. Ayrıca borsaya 100 kişinin kaydolmasına aracılık edip onların referansı olursanız; komisyonlarınızı düşürecek ve CoinDeal borsa işlemlerinde size öncelik sağlayacak birçok özelliğe de kavuşma imkanına erişeceksiniz.

Son olarak da tanıtmamız gereken özellik, borsanın kendi kullanıcılarına özel olarak çıkartacağı ‘’kredi kartı’’ olacak. Kredi kartına erişmek için yapmanız gerekenler ise oldukça basit: Borsaya kaydolun, hesabınızı onaylatın, mobil uygulamayı indirin ve sadece bir işlem gerçekleştirin. Bu 4 kriteri yerine getiren kullanıcılar arasından ilk 50.000 kişiye özel olarak kredi kartı üretilecek ve gönderilecektir. Kullanıcılar bu kredi kartını kullanarak; ATM’lerden para çekme, kripto para birimleriyle ödeme yapma gibi birçok özelliğe sahip olacaklardır. Kredi kartına erişmek için yapmanız gereken adımları tamamladıktan sonra kredi kartına ulaşacaksınız. Şu an için 1500 kadar kullanıcı kredi kartı almaya hak kazanmış durumda ancak kredi kartlarının gönderimi 50.000 kullanıcı tamamlandığında veya sayı bitmeye çok yaklaştığında gönderilmesi planlanıyor. Detayları bu sayfadan incelemeniz mümkün.

Borsanın genel özellikleri hakkında verdiğimiz bilgilerin ardından nasıl işlem yapacağımız konusunu da açıklayalım.

Öncelikle bu link üzerinden kaydolun. Daha sonra karşınıza çıkacak bu sayfada ‘’personal use- kişisel kullanım’’ bölmesini seçmeli ve gerekli yerleri doldurmalısınız.

Daha sonra karşınıza çıkacak sayfada da cep telefonunuzu onaylamanız için bir kod alacaksınız.

Ve son olarak karşınıza gelecek ekran üzerinden de ‘’Google2FA’’ doğrulamasını tamamlamalısınız.

Bu işlemlerin ardından tek yapmanız gereken, yapmak istediğiniz işlemlere uygun kripto para birimlerini borsaya yatırmak olacaktır. Aklınıza takılan soruları yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Yorum Yap