IMF, Kripto Kabulünün Siyasi Gücü Zayıflatabileceğini Söyledi, ‘Küresel Standartları’ Çağırdı

 IMF, Kripto Kabulünün Siyasi Gücü Zayıflatabileceğini Söyledi, ‘Küresel Standartları’ Çağırdı

Uluslararası Para Fonu (IMF), yeni yayınlanan bir raporda düzenlenmemiş kriptonun tehlikelerine karşı uyarıda bulunuyor.

IMF, yeni Küresel Finansal İstikrar Raporu’nda öneriyor yerel politika yapıcıların, merkezi olmayan finans (DeFi) ve fintech gibi yıkıcı ancak büyüyen blok zinciri finans sektörlerinin küresel odaklı düzenlemelerini geliştirmesi gerektiğini söyledi.

“Politika yapıcılar, faaliyet ve risk yelpazesi boyunca kripto varlıkları için kapsamlı küresel standartlar geliştirmeli. Risklerini azaltırken faydalarından yararlanmak için fintech firmaları ve merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarının daha sağlam bir denetimine ihtiyaç var.”

IMF, kripto piyasaları için uluslararası ve nüanslı standartlar geliştirmenin sermaye akışı yönetimi etkinliğini sürdürmenin anahtarı olduğunu savunuyor.

“Kripto varlıklarının artan kullanımının olduğu bir ortamda sermaye akışı yönetimi önlemlerinin etkinliğini korumak için politika yapıcıların çok yönlü bir politika stratejisi izlemesi gerekiyor. Emtia fiyatlarındaki yüksek oynaklığa yanıt olarak piyasalarda ve borsalarda alınan son önlemler, düzenleyicilerin borsa yönetişim mekanizmaları, ticaret sistemlerinin esnekliği, risk konsantrasyonu, marj belirleme ve borsa ve diğer işlemlerde alım satım şeffaflığı dahil olmak üzere daha geniş sonuçları incelemesi ihtiyacını vurgulamaktadır. – tezgah üstü piyasalar.”

Rapor ayrıca, düzenlenmemiş kripto paranın belirli ülkeler için iç politika planlarını bozabileceği konusunda da uyarıyor. IMF, kripto standartlarını belirlemek için uluslararası işbirliğini teşvik ediyor.

“Ayrıca, gelişmekte olan pazarlarda kripto varlıklarının daha yaygın kullanımı, iç politika hedeflerini baltalayabilir. Bu orta vadeli zorlukların üstesinden gelmek için çok taraflı işbirliği anahtar olmaya devam edecek.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Tithi Luadthong/Natalia Siiatovskaia

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap