IMF, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Bitcoin’i (BTC) Yasal İhale Olarak Kabul Etme Kararından Endişeli: Rapor

 IMF, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Bitcoin’i (BTC) Yasal İhale Olarak Kabul Etme Kararından Endişeli: Rapor

Uluslararası Para Fonu (IMF), Orta Afrika Cumhuriyeti’nin son zamanlarda Bitcoin’i (BTC) yasal ihale olarak kabul etme kararından endişe duyuyor.

IMF anlatıyor Bloomberg yeni bir e-postada, kararın CAR için “büyük yasal, şeffaflık ve ekonomik politika zorluklarını artırdığını” bildirdi.

“IMF personeli, yeni yasanın getirdiği endişeleri ele alma konusunda bölgesel ve Orta Afrika Cumhuriyeti makamlarına yardımcı oluyor.”

CAR Başkanı Faustin-Archange Touadera, Nisan ayı sonlarında yaptığı açıklamada BTC’yi yasal ihale olarak kabul etme kararını duyurdu.

Touadera’yı açıkladı,

“Orta Afrika Cumhuriyeti, yalnızca Afrika’da Bitcoin’i referans para birimi olarak kabul eden ilk ülke değil, aynı zamanda kripto para birimini yöneten tasarıyı oybirliğiyle kabul eden dünyadaki ilk ülkedir.

Misyonumuzu sürdürürken karşılaşacağımız zorlukların bilincinde olarak ülkemiz için yeni bir aşamaya imza atacak yeni bir yola çıkıyoruz…

Her şeyden önce vatandaşlarımızın hayatlarının nasıl değişeceğini ve istikrarlı ve müreffeh bir ekonomi yaratmak için gereken araçları düşünüyoruz.”

Afrika ülkesi, geçen yılın Eylül ayında Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’un izinden gidiyor.

IMF de bu politikayı eleştirdi ve Ocak ayında Orta Amerika ülkesinin BTC’nin resmi para birimi statüsünü iptal etmesini tavsiye etti.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/kitti Suwanekkasit/Chuenmanuse
Yorum Yap