Instagram, kripto sanatı için NFT’leri destekleyecek

 Instagram, kripto sanatı için NFT’leri destekleyecek

InstagramMeta’nın sahip olduğu sosyal medya platformu, pilot proje Pazartesi günü en kısa sürede gerçekleşecek olan birkaç blok zinciri ağından kripto sanatı için değiştirilemez belirteçleri (NFT’ler) desteklemeyi planlıyor, CoinDesk raporlar.

İlgili makaleye bakın: Bored Apes Instagram hack çalınan NFT’lerde milyonlarca ağ elde ediyor

Hızlı gerçekler

Instagram, kullanıcıların dijital koleksiyon ticaretinin büyük çoğunluğunu barındıran ağlar olan Ethereum, Polygon, Solana ve Flow blok zincirlerinden NFT’leri yayınlamasına ve paylaşmasına izin verecek. Ethereum ve Bored Apes, NFT piyasa değerinde lider. Instagram, Twitter’ın ilk olarak Ocak ayında altıgen NFT profil resimleri için yaptığı gibi, kullanıcılarından NFT’leri göndermek ve paylaşmak için ücret almayacak. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Mart ayında Teksas’taki SXSW festivalinde konuşurken NFT’lerin Instagram’a geleceğini doğrulamıştı. Aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Instagram, MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan kripto cüzdanlarını desteklemeyi amaçlıyor.

İlgili makaleye bakın: 2022’de izlenecek en iyi 5 NFT trendi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap