İşte Splinterlands’i en aktif blockchain oyunu yapan şey | CryptoSlate

 İşte Splinterlands’i en aktif blockchain oyunu yapan şey |  CryptoSlate

2018’deki lansmanından bu yana, Splinterlands’in başarısı, oyunun potansiyelini ve oyuncular için büyük çekiciliğini gösteriyor. 12 Nisan itibariyle, Splinterlands günlük aktif kullanıcılarda birinci sırada yer aldı ve ortalama 350.000’in üzerinde günlük kullanıcı, ikinci sıranın yaklaşık 100.000 kullanıcı önündeydi. uzaylı dünyalar.

İçinde kıymıklar, oyuncular oyuna sadece 10 $ karşılığında katılabilirler, bu da benzer oyunlara kıyasla giriş için düşük bir engeldir. Oyuncular oyun oynayarak, kart takası yaparak, leasing ve stake yaparak gelir elde edebilir ve kıt ve değerli NFT’ler üretmek için diğer oyuncularla hızla rekabet edebilir.

Splinterlands, çoğu projenin normal kullanıcılar için mücadele ettiği bir sektörde nasıl bu kadar aktif hale geldi.

Splinterlands Hakkında

Splinterlands, Hive zincirinde yer alan sıra tabanlı bir kart savaş oyunudur.

Oyuncuların farklı niteliklere ve yeteneklere sahip kendi kart serileri vardır ve her maç sadece 2 ila 3 dakika süren diğer oyunculara karşı oynamak için farklı desteleri birleştirebilirler. Bir savaşı kazandıktan sonra, kullanıcılar kartlar ve DEC $ ile ödüllendirilir.

Kartlar savaşta kullanılabilir, yükseltilebilir, diğer oyunculara satılabilir veya kiralanabilir ve nadir kartların koleksiyon değeri daha yüksektir.

Ekran Görüntüsü Kaynağı – Splinterlands Web Sitesi

Footprint Analytics’e göre, 12 Nisan itibariyle Splinterlands, günlük 350.000’den fazla aktif kullanıcıyla birinci sırada yer alıyor ve ikinci, üçüncü oyunları çok geride bırakıyor.

Footprint Analytics – Oyunculara Göre En İyi 10 Oyun Sıralaması (Son 5 gün)

Spinterlands Neden Oynanabilir?

Temmuz 2021’den sonra, takas kartı oyunu Metaverse’de popüler hale gelirken Splinterlands’in benzeri görülmemiş büyümesine tanık olun. Footprint Analytics verilerine göre, kullanıcı ve işlem sayısı giderek arttı ve sabitlendi.

Footprint Analytics – Splinterlands İşlem Trendi ve Kullanıcı Trendi

Splinterlands, esas olarak aşağıdaki faktörlerden dolayı Hive’ın gelişimini tek başına destekledi:

Basit ve çeşitli oyun

Splinterlands’in oynanışı basit ve çeşitlidir. Oyunun giriş engeli düşük, oyuncuların katılmak için sadece 10$’a ihtiyacı var ve oyunda kazanma yeteneği var. İşte nasıl:

Ödüller kazanmak için günlük görevleri tamamlayın. Beş oyunu gerektiği gibi kazanmak, size $DEC veya kartlar gibi rastgele ödüller içeren bir hazine sandığı açma şansı verecektir. Şu anda bronz (oyunda 6 lig seviyesi var, Bronz oyun liginde ikinci seviye ve en yüksek 6. şampiyonluk seviyesi) günde sadece bir hazine sandığı açabiliyor. Seviye ne kadar yüksek olursa, görevi tamamlamak için o kadar fazla ödül açabilirsiniz.Elemelere katılın. Oyuncular, dereceli maçlara katılarak Kara Enerji Kristalleri ($DEC) ödüllerini alabilirler. Ancak giriş, bilet olarak bir miktar DEC ödemeyi gerektirir ve yeni başlayanlar ve deneyimli oyuncular bile eleme becerilerini geliştirebilir. Kartları sat. Her kart benzersizdir ve pazarda takas edilebilir. Kartın seviyesi ne kadar yüksek olursa, elde edilen istatistikler o kadar iyi olur; maksimum değere ulaşıldığında, kart özel yetenekler kazanabilir.Kart kiralama. Çok sayıda kart topladıktan sonra, oyuncular kartların mülkiyetini korurken gelir elde etmek için onları diğer oyunculara kiralayabilir. Gelirler için $SPS rehin verin. Ayrıca arazi satışları ve arazi kiralamaları da vardır.

Bu nedenle oyuna giren her oyuncunun farklı bir amacı vardır, para kazanmak, bir şampiyonaya, lige girmek, kart toplamak veya sadece eğlence için olabilir.

Kart NFTizasyonu

Splinterlands NFT, kart likiditesini artırmak için çeşitli kartlar üreterek, bazı kart oyunlarının oyuncuların oyun varlıklarını diğer oyunculara takas etmesine veya satmasına izin vermemesi sorununu çözer.

Oyun başına sadece 2 ila 3 dakikada yüksek savaş hızı

Splinterlands, kara tabanlı metaverse dünyası gibi yenilikler için daha fazla alana sahiptir, oyuncuları loncalar oluşturmak için destekler (guildlere girme eşiği şu anda yüksektir ve girmek için belirli bir puan sıralamasına ulaşmanız gerekir), kaleler inşa etmek ve bir daha yenilikçi meta veri deposu alanı.

Tokenomics Splinterlands

Splinterlands, yönetişim belirteci olarak $SPS ve oyun belirteci olarak $DEC ile ikili bir madeni para modeli kullanır.

$SPS

$SPS, değeri oyunun değerini temsil eden bir yönetim belirteci olarak kullanılır. $SPS’nin rolü esas olarak topluluk yönetimi oylaması, oyun içi ödüller ve rehin ödülleri almak içindir. En etkili olanı, sahibinin oylamaya katılmak ve projedeki değişikliklere karar vermek için $SPS jetonunu taahhüt ettiği yönetim oylamasıdır.

Footprint Analytics verilerine göre, $SPS’nin genel fiyatı son 3 ayda çok fazla değişmedi ve 0,1 doların üzerinde seyrediyor.

Ayak İzi Analizi – $SPS Token Fiyatı ve İşlem Hacmi

$SPS’nin piyasa değeri eğiliminden, fiyat dalgalanmaları tüm kartlarının toplam piyasa değerinin artmasına veya azalmasına yardımcı olur.

Ayak İzi Analizi – $SPS Piyasa Değeri$DEC

$DEC, çoğunlukla çeşitli kart paketleri, sahne malzemeleri, araziler, kişisel sıralamaları iyileştirme vb. oyun içi satın alımlar için kullanılır. Axie Infinity’nin tokeni $SLP’ye benzer. Aşağıdaki iki şekilde elde edilebilir:

Maçları kazanarak ve görevleri tamamlayarak. Oyun dışında satın alarak.

$DEC ile daha fazla kart satın alınabilir, böylece oyuncunun savaşta kazanma oranı artar ve daha nadir kartlar ve savaş ödülleri kazanır.

Özet

Splinterlands, düşük giriş bariyeri, basit oynanış, hızlı savaş hızı ve benzersiz bir ödül sistemi ile GameFi’deki en aktif kullanıcıları olan oyun projesi haline geldi.

Bu parça katkıda Ayak İzi Analizi topluluk.

Footprint Community, dünya çapındaki veri ve kripto meraklılarının Web3, metaverse, DeFi, GameFi veya yeni gelişen blok zinciri dünyasının diğer herhangi bir alanını anlamalarına ve içgörü kazanmalarına yardımcı olduğu bir yerdir. Burada birbirini destekleyen ve topluluğu ileriye taşıyan aktif, çeşitli sesler bulacaksınız.

Tarih ve Yazar: Nisan 2022, Vincy

Veri Kaynağı: Ayak İzi Analitiği – Splinterlands Panosu

Ayak İzi Analitiği nedir?

Footprint Analytics, blok zinciri verilerini görselleştirmek ve içgörüleri keşfetmek için hepsi bir arada bir analiz platformudur. Zincir üzerindeki verileri temizler ve entegre eder, böylece herhangi bir deneyim seviyesindeki kullanıcılar hızla belirteçleri, projeleri ve protokolleri araştırmaya başlayabilir. Binden fazla pano şablonu ve bir sürükle ve bırak arayüzü ile herkes dakikalar içinde kendi özelleştirilmiş grafiklerini oluşturabilir. Footprint ile blockchain verilerini ortaya çıkarın ve daha akıllıca yatırım yapın.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap