İşte Terra (LUNA), Bitcoin (BTC) ve Kripto Piyasa Kapitülasyonunu Nasıl Tetikleyebilir: Makro Analisti Lyn Alden

 İşte Terra (LUNA), Bitcoin (BTC) ve Kripto Piyasa Kapitülasyonunu Nasıl Tetikleyebilir: Makro Analisti Lyn Alden

Makro stratejisti Lyn Alden, Terra’nın (LUNA) son Bitcoin satın alma çılgınlığının BTC ve diğer kripto pazarları için bir teslimiyet olayını tetikleyen katalizör olabileceğine inanıyor.

Son birkaç aydır, Terra’yı desteklemek için kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), agresif bir şekilde hareket etti. biriken BTC, 1,63 milyar dolara ayarlandı.

Terra’nın kurucusu Do Kwon’a göre, devasa Bitcoin alımları, Terra’nın yerli dolar sabit para birimi TerraUSD’yi (UST) desteklemek için tasarlandı.

Şimdi, makro stratejist anlatır 410.700 Twitter takipçisi, LUNA’nın değerindeki keskin düşüşün LFG’yi UST’yi sabit tutmak için Bitcoin rezervlerinden yararlanmaya zorlayabileceğini söyledi.

“Luna’nın Fantom’a (FTM) veya bu diğer sert vuruşlu kriptolardan bazılarına benzer bir fiyat düşüşü varsa, UST sabiti risk altında olacaktır. UST sabitlemesi risk altına girerse, LFG Bitcoin rezervlerini zaten yumuşak olan bir piyasaya satıyor olacaktır. Bu tür bir olay bir döngü teslimiyetine işaret edebilir.”

Kaynak: Lyn Alden/Twitter

Alden ayrıca işaret düşüş piyasası koşullarının UST sahiplerini zorladığı başka bir risk dönüştürmek nakde çevirmek amacıyla stabilcoin’i LUNA veya BTC’ye dönüştürün.

“Kripto teminatlı bir stablecoin’in aksine, UST’nin kırıldığı belirli bir eşik yok. Bununla birlikte, LUNA UST’ye göre küçülürse, algoritmik bir banka kaçışı olasılığı artar… Çoğu, o sırada konumlarının bir sabit para olması gerektiği için BTC’lerini nakit olarak likide ederdi.”

Makro analisti, Terra blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir tasarruf ve borç verme platformu olan Anchor Protocol’ü (ANC) içeren başka bir riski de vurguluyor. para kazanmak yıllık yüzde verimde (APY) %19,5’e varan oranlarda.

Alden’e göre, Anchor Protocol’ün yüksek APY’si iki ucu keskin bir kılıçtır. hizmet eder hem UST için bir talep yaratıcısı hem de patlayabilecek bir saatli bomba olarak.

“Sonra sürdürülemez Anchor verim saatli bombası var. Saatli bomba, verim düşüşünün ne kadar iyi yönetileceği ile ilgili değil. Bu, birincil talep faktörü (yapay olarak yüksek Çapa getirileri) artık mevcut olmadığında, yapısal olarak UST talebine ne olduğu ile ilgilidir.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/jamesteohart
Yorum Yap