İsviçre Ulusal Bankası, Şu Anda Rezerv Para Birimi Olarak Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapılmasına Karşı: Rapor

 İsviçre Ulusal Bankası, Şu Anda Rezerv Para Birimi Olarak Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapılmasına Karşı: Rapor

İsviçre Ulusal Bankası’nın (SNB) şu anda Bitcoin’i (BTC) rezerv para birimi olarak kullanmaya karşı olduğu bildiriliyor, ancak üst düzey yetkilisine göre bu değişirse kripto varlığını satın almaya hazır.

SNB başkanı Thomas Jordan, hissedarların genel toplantısında konuşurken, merkez bankasının bilançosuna Bitcoin eklemek için mevcut bir planı olmadığını söyledi. rapor Reuters’den.

“Bitcoin satın almak bizim için sorun değil, bunu doğrudan yapabiliriz veya Bitcoin’e dayalı yatırım ürünleri satın alabiliriz. Bilançomuzda Bitcoin olması gerektiğine ikna olduğumuzda, teknik ve operasyonel koşulları nispeten hızlı bir şekilde düzenleyebiliriz. Ancak mevcut perspektiften bakıldığında, Bitcoin’in döviz rezervlerinin gereksinimlerini karşıladığını düşünmüyoruz, bu yüzden şimdiye kadar bilançomuzda Bitcoin’in olmamasına karar verdik.”

Louis Federal Rezerv Bankası ortaya çıkarır SNB’nin şu anda 1.076 trilyon doların üzerinde döviz pozisyonu tuttuğunu söyledi.

Kripto içgörü firması Coincub kısa süre önce İsviçre’yi Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur ve Almanya’dan sonra dünyadaki en kripto dostu ülke olarak seçti.

Bitcoin, yazı yazılırken son 24 saatte %2,5’ten fazla düşüşle 38.770,36 $’dan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı da geçen ay yaklaşık %18 düştü.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/ConceptCafe/Chuenmanuse
Yorum Yap