İsviçre Yatırım Fonu Yeni Kripto ETP’leri Başlatırken Cardano ve Stellar Lumens Dönüm Noktasını Vurdu

 İsviçre Yatırım Fonu Yeni Kripto ETP’leri Başlatırken Cardano ve Stellar Lumens Dönüm Noktasını Vurdu

İsviçreli bir fintech şirketi, Cardano (ADA) ve Stellar Lumens (XLM) için ilk kripto borsasında işlem gören ürünleri (ETP’ler) piyasaya sürüyor.

21Shares AG, 26 Nisan’da İsviçre borsasında (SIX Borsası) Stellar XLM ETP (AXLM) ve Cardano ADA ETP’yi (AADA) yıllık% 2,5 temel ücret ile listeliyor. Ayrıca iki yatırım ürününü Stuttgart ve Düsseldorf çok taraflı ticaret tesislerine (MTF’ler) ekliyor.

Firma diyor Cardano ve Stellar Lumens’e artan ilginin ortasında kripto borsasında işlem gören ürünler listesini genişletiyor. 21Shares, kurumsal yatırımcıların kurumsal sınıf ve açık uçlu ETP’lere fon ayırarak yeni girişlerdeki artışı tetiklediği için, 2021 yılının ilk çeyreğinden bu yana kripto ETP’lerine olan talebin% 200 arttığını söyledi.

ETP’ler, temeldeki menkul kıymetleri ve diğer finansal araçları izler. Hisse fiyatları da bu varlıklardan elde edilir. AXLM ve AADA, sırasıyla Stellar Lumens ve Cardano’nun performansını kopyalar.

“Hem AXLM hem de AADA ETP’leri, müşterilerin herhangi bir para birimi çifti arasındaki sınır ötesi geçişleri çeşitlendirmesine ve bunlara maruz kalmasına izin verirken, Cardano, daha önce bankanızı veya komisyoncunuzu kullanarak gerçekleştirilmesi mümkün olmayan bir seviyede risk kanıtı kullanarak akıllı sözleşmelerin yürütülmesine yardımcı olacaktır. ETP yapısı% 100 fiziksel olarak teminatlandırılmış, ayrılmış ve her iki kripto varlığının takibini 1: 1 kopyalıyor. “

Her AXLM birimi lansmanda yaklaşık 40 XLM ve AADA 16 ADA ile desteklenecektir. Coinbase, firmanın Stellar Lumens teminatını, Kingdom Trust ise ADA teminatını koruyacak.

Stellar Lumens, para transferi için sürtünmesiz ve düşük ücretli bir yöntem sağlamayı amaçlamaktadır ve tutar yazarken yaklaşık 9 milyar dolarlık piyasa değeri. Cardano bir blockchain ağıdır rakip Ethereum ve kabaca 35 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap