İtalyan, Coronavirus ile savaşmak için Bitcoin kampanyasını başlattı

 İtalyan, Coronavirus ile savaşmak için Bitcoin kampanyasını başlattı

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre COVID-19 veya Coronavirus pandemisinin yeni enfeksiyon merkez üssü Avrupa’dır. COVID-19’un yayılmasının dünya çapında olumsuz sonuçları olmasına rağmen, en çok etkilenen ülkelerden biri İtalya’dır. 17.5 binden fazla teyit edilmiş vaka ve 1441 ölümle ülkenin alabileceği tüm kaynaklara ihtiyacı var. Bu nedenle, İtalyan Kızılhaçı ve Colli Arnavutluk Komitesi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde bir bağış kampanyası başlattı .

Coronavirus ile mücadele Bitcoin kampanyası hakkında ayrıntılar

Kampanya bu yıl 12 Mart’ta başlatıldı ve 2 BTC’nin artırılması hedeflendi. Kampanya yayınlandığı tarihte 24 donörden 2.8178 BTC toplamayı başardı. Kampanya yeni hedefler eklemek için bir an için kapatıldı:

  • Yaptık! Bir Proje hedefine ulaştı ve bundan çok memnunuz! Bu günlerde söz konusu faaliyetleri tamamlamak ve yenilerini eklemek için çalışıyoruz.

Kampanyanın amacı, Coronavirus acil durumuyla mücadele için daha fazla altyapı ve tıbbi ekipman elde edebilmektir. Kampanyanın yayınına göre, fonların geri kalanı tıbbi ve proje personeline koruyucu ekipman sağlamak için kullanılacak. Arnavutluk Komitesi başkanı Bruno Pietrosanti şöyle diyor:

  • Enfekte kişilerin sayısı arttıkça ve hastane tesislerinde kullanılabilir yerlerin sayısı azaldığından, hastaneye yatışlardaki baskıyı hafifletmeliyiz. Bitcoin gibi yenilikçi bir para toplama aracının, bu tarihsel anda elde edilmesi çok zor olan gerekli ekonomik kaynakları bulmamıza yardımcı olabileceğine inanıyoruz.

Kampanya, Young Srl şirketi ve İtalya Blockchain Eğitim Ağı tarafından destekleniyor. Bu kuruluşların yöneticileri Andrea Ferrero ve Emiliano Palermo, bağışların blok zincir kullanılarak şeffaf bir şekilde yapıldığını belirtti. Son olarak, bağış toplama platformu Helperbit’in CEO’su Guido Baroncini Turricchia, İtalya’daki durumun dramatik olduğunu söyledi. Baroncini, önümüzdeki haftalarda hastanelerin aşırı yüklenmesinin beklendiğini de sözlerine ekledi. Baroncini şunları söyledi:

  • IRC Colli Albani Komitesi projesi sağlık tesislerine baskıyı hafifletme yönünde ilerliyor. Bu nedenle, İtalyan ve uluslararası kripto topluluğuna da bu fırsatı vererek bu kampanyaya katkıda bulunabildiğimiz için mutluyuz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap