Jack Dorsey, Michael Saylor ve Bitcoin Topluluğu Çevre Koruma Ajansı’na Efsaneleri Çürütmek İçin Kalemle Mektup

 Jack Dorsey, Michael Saylor ve Bitcoin Topluluğu Çevre Koruma Ajansı’na Efsaneleri Çürütmek İçin Kalemle Mektup

Bitcoin endüstrisinden bir grup yönetici, kripto madenciliğinin çevresel tehlikeleri hakkındaki efsaneleri çürütmek amacıyla ABD Çevre Koruma Ajansı’na (EPA) bir mektup yazdı.

Mektup bir cevaba cevaptı ifade Geçen ay Kongre’den EPA’ya kripto madenciliği tesislerini çevre yasasının olası ihlalleri için izleme çağrısında bulundu.

Twitter kurucusu Jack Dorsey ve Microstrategy CEO’su Michael Saylor gibi Bitcoin ağır topları, kripto madenciliğini çevreleyen efsaneler olduğuna inandıkları şeyleri çürütmek umuduyla kendi mektuplarını yazdılar.

Yöneticiler, kripto para madenciliğiyle ilişkili kirliliği anlamanın zorunlu olduğu fikrine yanıt veriyor. söylemek bu inancın “derinden yanıltıcı” olduğunu.

“Dijital varlık madenciliği tarafından salınan CO2 dahil hiçbir kirletici yok. Bitcoin madencilerinin hiçbir emisyonu yoktur. İlişkili emisyonlar, elektrik şebekesinin doğasını şekillendiren politika seçimlerinin ve ekonomik gerçeklerin bir sonucu olan elektrik üretiminin bir işlevidir.

Dijital varlık madencileri, tıpkı herhangi bir endüstriyel alıcı gibi, açık piyasada kendilerine sunulan elektriği satın alırlar.”

Yöneticiler, “tek bir Bitcoin (BTC) işleminin ortalama ABD hane halkına bir ay boyunca güç sağlayabileceği” fikrine yanıt vererek, bu kavramın “patent ve kanıtlanabilir bir şekilde yanlış” olduğunu iddia ediyor.

“Madenciler için enerji tüketme teşvikinin büyük kısmı, öngörülebilir gelecekte ihraçla ilgili olmaya devam edecek ve bu nedenle Bitcoin’in enerji maliyetini tahmin etmek, potansiyel olarak yükselen bir birim fiyat ile azalan bir ihraç oranı arasındaki etkileşimi değerlendirmeyi gerektiriyor.

Bu nedenle, Bitcoin’in enerji kullanımı işlemlerle ilgili olmadığından ve Bitcoin işlem sayısını veya enerji kullanımını artırmadan keyfi olarak ölçeklenebildiğinden, enerji tüketimini bireysel işlemlerle ilişkilendirmenin bir anlamı yoktur.”

Kripto savunucularına göre, bir kripto madenciliği operasyonu ile bir teknoloji şirketinin veri merkezleri arasında gerçek bir ayrım yoktur ve bu tür sistemleri düzenlemeye çalışmak önemli tarihsel emsaller oluşturacaktır.

“Dijital varlık madenciliği tesisi ile Google, Apple, Microsoft tarafından işletilen veri merkezleri arasında anlamlı bir fark yoktur. Her biri, bilişim iş yüklerini çalıştırmak için BT ekipmanına elektriğin güç verdiği bir binadır. Veri merkezlerinin bilgisayarlarının yapmasına izin verdiği şeyleri düzenlemek, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki politikada büyük bir değişiklik olacaktır.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Bro Crock/PurpleRender
Yorum Yap