Japonya’nın haberci uygulaması LINE, NFT pazarını başlattı

 Japonya’nın haberci uygulaması LINE, NFT pazarını başlattı

Japonya’nın baskın mobil sohbet uygulaması LINE, Çarşamba günü, Osaka merkezli blok zinciri yan kuruluşu LVC ​​aracılığıyla, takas edilemez token (NFT) pazar yeri LINE NFT’yi resmen başlattı.

İlgili makaleye bakın: Asya NFT Büyümesi İçin Hazır

Hızlı gerçekler

Kullanıcılar NFT satın alabilir ve takas edebilir platformda ve bunları LINE mesajlaşma uygulaması hesapları aracılığıyla erişilebilen LINE BITMAX Cüzdanında saklayın. Lansman sırasında platformda, Japonya’nın en büyük eğlence ajansı Yoshimoto Kogyo, popüler anime dizisi Mobile Police Patlabor ve LINE’ın karakteri Betakkuma’nın içeriği de dahil olmak üzere yaklaşık 40.000 NFT sunulacak. İletişim uygulamasının Japonya’da 90 milyondan fazla kullanıcısı var.
SONRAKİ SATIRLINE’ın NFT ekosistemini genişletmeye yönelik ABD merkezli girişimi, Temmuz ayına kadar, şirketleri ve yaratıcıları pazarlar oluşturma ve topluluklar oluşturma konusunda destekleyecek olan DOSI adlı küresel bir NFT platformunu başlatmayı planlıyor. LINE, Güney Koreli internet devi Naver ve Japon SoftBank’ın yer aldığı bir ortak girişime aittir.

İlgili makaleye bakın: Animoca Brands’in yeni Japonya kolu, Web 3.0 dünyasında hayranları birbirine bağlamayı hedefliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap