Jön Türkler Kripto Düzenlemesini Tartışmaya Çalışırken Kendilerini Utandırıyorlar

 Jön Türkler Kripto Düzenlemesini Tartışmaya Çalışırken Kendilerini Utandırıyorlar

Bu Jön Türk hanımları neden HİÇBİR araştırma yapmadan kripto para birimleri kadar karmaşık bir konu hakkında konuşmaya cüret ediyorlar? Aşağıdaki videoda hem Ana Kasparian hem de Francesca Fiorentini, bir New York Times makalesini gerçek olarak yorumlarken, hayal edebileceğiniz en boş yorumu yaparken okuyorlar. İşleri daha da kötüleştirmek için, alaycı ve esprili olmaya çalışırlar ve bunda da tamamen başarısız olurlar.

İlgili Okuma | SEC Patronu, Kripto’nun Hayatta Kalacaksa Düzenlemeye İhtiyacı Olduğunu Söylüyor

Ana tezleri, kripto lobicilerinin bir yandan yasaları ve yasaları etkilerken bir yandan da sektörü düzensiz tutmaya çalışmasıdır. Olan bu mu? Bu tez kendi içinde çelişmiyor mu? Jön Türk hanımlarının noktalarını tek tek inceleyelim, onları daha iyi anlayabilir miyiz diye. Ama önce video:

Jön Türkler Ne Dediklerini Sanıyorlar?

Canlı kayıt yaparken tutarlı fikirleri ifade etmek zordur. Jön Türk hanımlarını biraz rahatlatmak için metinle başlayalım. YouTube bilgi kutusu şu şekilde başlar:

“Kripto lobileri ve lobiciler, kripto para piyasasını düzenlemelerden uzak tutmak için eyalet yasa koyucuları tarafından hazırlanan yasa tasarılarından kâr elde etme mücadelesinde zemin kazanıyor ve bu da kripto yöneticileri ve lobiciler için kârda artışa yol açıyor.”

Bir yasa geçerse, bu yönetmeliktir. Bu lobicilerin zorladığı şey bu değil mi? Düzenleme? Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herkes kârını artırmak istemiyor mu? Jön Türkler, lobicilerin yönetmeliğin neye benzediğini dikte etmelerini protesto ediyor gibi görünüyor, ancak bu çerçeveleme öfke tıklamalarını artırmayacak.

Daha sonra, bilgi kutusu şunları söyler:

“Florida, Florida’daki sektöre yatırım çekmek amacıyla eyalette kripto para ticaretini ve tutmayı çok daha kolay hale getirecek bir yasayı geçtiğimiz günlerde imzaladığı için kripto dostu mevzuatı benimseyen en son eyalettir.”

Buradaki sorun tam olarak ne? Dünyanın her yerindeki bölgeler bu coğrafi arbitraj oyununu yürütüyor. Yasadışı mı? NUMARA.

Bilgi kutusu şu şekilde kapanır:

“Ülke genelinde, kripto yöneticileri ve lobiciler, hızla büyüyen endüstriye fayda sağlamak için yasa tasarıları hazırlamaya yardımcı oluyor, ardından yasama zaferlerinden hızla kâr elde etmek için hızla hareket etmeden önce yasa koyucuları bu sipariş üzerine yapılan yasaları benimsemeye zorluyor.”

Evet, lobiciler böyle yapar. Güneşin altındaki her endüstri, düzenlemeyi kendi lehine etkilemeye çalışıyor. Doğru mu? Belki değil, ama ekmek kadar yaygın. Kripto insanlar lobicilik yaratmadı.

Ana ve Francesca Ne Dediklerini Sanıyorlar?

Jön Türklerin patronları bu kadınları bu pozisyona sokarak pislettiler. Görünen o ki, en karmaşık konulardan biri hakkında herhangi bir eğitim vermeden hit parça sipariş etmişler. Jön Türklerin patronları kendilerini eğitiyor mu? Çünkü görünüşe göre onların kafası da en az hanımlar kadar karışık.

Video, Ana’nın kafa karıştırıcı tezi belirtmesiyle başlıyor, kripto lobicileri endüstrinin düzensiz kalmasını sağlamak için yasalar mı hazırlıyor? Kanun hazırlıyorlarsa, düzenleme arıyorlar, ama tamam. Ardından, Joe Biden’ın şimdilerde ünlü olan Yürütme Emri’ni, bunun sadece araştırma komisyonu olduğunu söyleyerek eleştirir. Pekala, bu karmaşık bir konu ve Jön Türkler, çalışmaları başlatmaktan kendileri yararlanabilir.

Ardından Ana, yasaların her Devlete bırakıldığını söylüyor. Amerika Birleşik Devletleri anayasal bir federal cumhuriyet değil mi? Federal, Devletlerin egemen olduğu anlamına gelir. Ardından, kripto alanının ürkütücü ve tehlikeli olduğunun bir çeşit kanıtı olarak saldırıya uğrayan bir NFT sahibinin tweetini kullandıkları korkunç “Tales From The Crypt-o” başlık kartı geliyor.

Ardından New York Times, Jön Türklerin yapamadıklarını dile getiriyor. Buna göre, Florida’da sunulan bir yasa, “kara para aklamayı engellemeyi amaçlayan bir yasadan gelen tehdidi” ortadan kaldırıyor. Yani aslında karşı oldukları şey kripto endüstrisinin AML yasalarından kurtulması mı? O zaman çok başarılı değiller, çünkü anlayabildiğimiz kadarıyla ABD’deki her borsada AML prosedürleri var.

FTX’te ETH fiyat tablosu | Kaynak: ETH/USD üzerinde TradingView.com

Jön Türkler Kripto Paraların Suçlular İçin İyi Olduğunu Düşünüyor

Sıra Francesca’da ve ilk kez podcast yapan birinin belagatiyle, kripto para birimlerinin “yolsuzluk yapmanın”, “size ait olmayan parayı çalmanın” ve “17 yaşındakilere para ödemenin” yeni bir yolu olduğunu söylüyor. seks.” On dakikalık bir kripto para çalışması, Jön Türklere blok zincirinin değişmez bir defter olduğunu söyleyebilirdi. Francesca’nın tanımladığı suçları finanse etmek için bundan daha kötü bir ortam yok.

Ardından Ana, finansal kurumların düzenlenmesi gerektiği konusunda ısrar ediyor. Bu tam olarak tartışılan şey, ama tamam. Ardından, “Koruma istemelisin. Kripto para birimlerinin kara para aklama için kullanılmadığından emin olmalısınız.” Mükemmel, ama insanlar bankaların kara para aklama için kullanılmamasını da istemeli ve bunu da almıyorlar. Kara para aklamayı durdurmanın tek yolu, finans otoritelerinin işlerini yapması ve durdurmasıdır. Sıradan vatandaşlar acı çekmemeli.

İlgili Okuma | Dubai Dünya Ticaret Merkezi Düzenleme İçin Kripto Merkezi Olacak

Sonlara doğru Francesca, tüm endüstriyi yavaş hareket eden bir dolandırıcı veya dolandırıcı olarak nitelendiriyor. Zıt bir görüş olarak, sektörü finans alanındaki en heyecan verici gelişme ve dünya çapında hayat kurtaran istihdam yaratan bir güç olarak nitelendirebiliriz. Ardından Francesca, birkaç yıl içinde insanların para kaybettiği farklı vakalarla ilgili belgesellerle dolup taşacağını tahmin ediyor. Bu konuda haklı olabilir. İşin içinde çok fazla para var ve ortalama vatandaş Jön Türkler kadar bilgisiz.

Mağdur olmamak için kendi araştırmanızı yapın ve kendi çalışmalarınızı yaptırın. Geleneksel finans piyasalarında olduğu gibi, yasalar sizi dolandırıcılıklardan korumayacaktır. Bilgi ve durum tespiti yapılacaktır.

Öne Çıkan Resim: Ana ve Francesca, ekran görüntüsü videodan | Grafikler Ticaret Görünümü


Yorum Yap