Koindex Kripto Para Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

Koindex Kripto Para Borsasına Nasıl Kayıt Olunur, hemen detaylı bir şekilde bilgi alabilir ve uygulayabilirsiniz.

  • Kayıt linkine tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi kayıt sayfası açılacak.

  1. e-posta adresinizi yazınız.
  2. Şifrenizi yazınız
  3.  Şifrenizi tekrar yazınız

1-2-3 Numaralı adımları tamamladıktan sonra ‘NEXT’ tuşuna tıklıyoruz.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi kırmızı halka içindeki ‘ Ben robot değilim’ kutucuğunu işaretliyoruz.

Ben robot değilim, yazısına tıkladıktan hemen sonra yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi bir ekran açılacak. Şimdi “60 saniye içinde e-postanıza gelen kodu” yukarıdaki görüntüdeki kutuya yazıp “register” tuşuna basmanız gerekmekte. Aşağıdaki ekran görüntüsünde size e-posta ile gönderilecek olan kodu ve bu kodu yazmanız gerekli olan alanı görebilirsiniz.( Bu kodlar her 60 saniyede bir yenilenir. Aşağıdaki kod örnektir.)

Eğer 60 saniye içinde kod gelmez ise veya kutuya yazma işlemini tamamlayamaz iseniz ‘Resend Now’ tuşuna basarak yeni bir kod isteyebilirsiniz.

2FA ( 2 adımlı doğrulama ) nasıl aktif edilir ?
Kayıt işleminin ilk aşamasını tamamladık. Şimdi ikinci aşama olan ve hesabımızın güvenliğini arttıracak 2FA ( 2 adımlı doğrulama ) işlemine geçeceğiz.

Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi başlığı KOINDEX user guide 1 numaralı şeklinde olan bir e-posta alacaksınız.

Yukarıdaki e-postayı aldıktan sonra şimdi Koindex Ana sayfasına gidiyoruz ve aşağıdakiekran görüntüsündeki işlemi yapıyoruz.

Şimdi ise sayfanın sol üst köşesindeki adam figürüne basıp açılan menüdeki ‘Hesabım’ yazısına tıklıyoruz. Ve daha sonra aşağıdaki sayfa açılıyor.

Şimdi ise yukarıdaki ekran görüntüsünde görünen kırmızı halka içindeki ‘Etkin’ yazısına tıklıyoruz ve akabinde aşağıdaki sayfa açılıyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsündeki ekran açılınca,
1-) Eğer ‘Google Authenticator’ uygulaması mobil telefonunuzda yüklü değilse mobil telefonunuzun işletim sistemine uygun olan sürümü telefonunuza yükleyin ve kurun. Kurulum işleminden sonra 2. adıma devam edin.
2-) Eğer ‘Google Authenticator’ uygulaması mobil telefonunuza yüklü ise ‘Continue’ veya ‘Devam’ tuşuna basınız. Bastıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsündeki sayfa açılacaktır.

Şimdi yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi ekranınızda beliren 2FA anahtarını ister mavi halka içindeki kopyala işaretine basıp kopyalayın, isterseniz de kırmızı halka içindeki QR kodu işaretine basın ve açılacak barkodun üzerine parmağınız ile basılı tutup ‘Google Authenticator’ ile aç deyin veya QR kodunu ‘Google Authenticator’ uygulamasında okutun. Bu adımları aşağıda anlatmış olacağım.
‘Google Authenticator’ uygulamamızı açıyoruz.Ve karşımıza aşağıdaki görüntüdeki ekran geliyor.

‘Google Authenticator’ uygulamasında yukarıdaki ekran görüntüsündeki kırmızı kutu içindeki ‘’ + ‘’ işaretine basınca mavi kutu içindeki küçük ekran açılacaktır.
1-) Manuel olarak ekleme
Eğer manuel ekleme yapacak isek yukarıdaki ekran görüntüsündeki mavi kutu içerisindeki ‘Manuel entry’ yazısına basmamız gerekecek. ‘Manuel entry’ yazısına bastıktan sonra aşağıdaki resimdeki ekran açılacak.

Account bölümüne örnek olarak ‘’ Koindex-eposta adresiniz’’ şeklinde kendinize uygun olan kullanıcı adını yazabilirsiniz
Key bölümüne ise daha önce kopyalamış olduğumuz 2FA anahtarınızı yazmanız gerekmekte.
Bu işlemler sonrasında aşağıdaki şekilde bir görüntü oluşacak ‘Google Authenticator’ uygulamasında.

Şimdiki adımda ise 2FA anahtarımızı ileri günlerde yaşayabileceğimiz olumsuzluklara karşı kaydetmemizi istiyor. Bu anahtar cep telefonunuzun bozulması, kaybolması veya değiştirilmesi durumlarında yeni cihazınıza tekrardan yüklemek için gerekli olacaktır. Ve unutmayın bu anahtarı hiç kimse ile paylaşmamanız gerekmektedir. bir başka deyişle cüzdanınızın yedek anahtarıdır) Mavi kutu içindeki işarete basarsanız anahtarınızın olduğu text dosyasını bilgisayarınıza indirir.
2FA anahtarımızı güvenli şekilde kaydettikten sonra ‘Continue’ veya ‘Devam’ tuşlarına basıyoruz. Ve aşağıdaki resme geçiyoruz.

Buradaki kutuya Google Authenticator uygulamasında her 30 saniyede bir değiştirilen 2FA kodunu giriyoruz.

Google Authenticator uygulamasındaki 2FA kodunu girdikten sonra ‘Enable’ veya ‘Etkin’ tuşuna basıyoruz. Bastıktan sonra ‘’Success’’ veya ‘Başarılı’ şeklinde bir bildirim alıyorsunuz.

2FA kurulumu başarılı şekilde yapıldıktan sonra size KOINDEX user guide② başlıklı bir e-posta gelecek. Bu e-postada sizden KYC (Kimlik Doğrulama) işlemlerini yapmanız istenecek. Aşağıda nasıl yapabileceğinizi anlattım.

KYC ( Kimlik doğrulaması ) nasıl yapılır ?

Kayıt Aşamasının son bölümüne yani KYC ( Know Your Customer)Kimlik Doğrulama işlemine geçiyoruz.

‘My Account veya Hesabım’ sayfasına giriyoruz ve kırmızı yuvarlak içindeki ‘Verify Your Identity’ yazısına basıyoruz. Ve aşağıdaki ekran görüntüsündeki sayfa açılıyor

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi kişisel bilgilerimizi giriyoruz ve ardından ‘Continue veya Devam’ yazısına basıyoruz. Aşağıdaki ekran görüntüsünden devam ediyoruz

① numaralı ekran görüntüsündeki ‘Document Type’ kısmından kullanmak istediğimiz belgeyi seçiyoruz.
Passport → Pasaport
Driver’s License → Ehliyet
National ID Card → Kimlik ( nüfus cüzdanı )
Others → Diğerleri
② numaralı ekran görüntüsündeki açıklama yaptığım yere ise ①numaralı ekran görüntüsünde hangi belgeyi seçtiyseniz onun numarasını. ( Örneğin Kimlik seçmiş iseniz TC Kimlik Numaranızı )
Kullanmak istediğimiz belgeyi seçtikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsündeki adımlara geçiyoruz.

Kimlik Belgesi Kullanmak İstiyorsanız→ Yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi Kırmızı kutuya kimliğimizin ön yüzünü, mavi kutuya kimliğimizin arka yüzünü ve turuncuyu kutuya ise örnek fotoğraftaki gibi kimliğimizi elimizde tutmuş olduğumuz bir selfie ( öz çekim) yüklüyoruz.

Dipnot: Yüklenilen tüm fotoğrafların okunulabilir,dört köşesi görülür ve net olduğundan emin olun. Selfie çekerken ise kimliğin ön yüzünü kullanın.Okunabilir ve net olduğundan emin olun.

Ehliyet Kullanmak İstiyorsanız→ Kimlik belgesindeki adımların aynısını uygulayabilirsiniz. Sadece TC kimlik numarası yerine Ehliyet Numarasını yazmanız gerekmekte.

Pasaport Kullanmak istiyorsanız → Yine kimlik belgesi yükleme adımlarının aynısını uygulayabilirsiniz. Sadece TC kimlik numarası yerine Pasaport numarası yazmalısınız. Ve yukarıdaki mavi kutunun olduğu yeri boş bırakabilirsiniz.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra bir üst ekran görüntüsündeki ‘Submit’ tuşuna basın.Submit tuşuna bastıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir sayfa açılacak

Yukarıdaki kırmızı halkadaki gibi bir yazı göreceksiniz. KYC için başarı ile başvuru yapmış oldunuz.

Eğer KYC işleminiz onaylanır ise aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir e-posta alacaksınız.

Bu e-postayı aldıktan sonra ‘Account veya Hesabım’ sayfasına girip aşağıdaki ekran görüntüsündeki kırmızı yuvarlak içinde yazılı ‘Identity Verified’ yazısını görebileceksiniz.

Kırmızı yuvarlak içinde Identity Verified yazıyor ise KYC işleminiz başarıyla tamamlanmış demektir.
Tebrikler. KYC ( Kimlik Doğrulama) işlemini başarıyla tamamladınız. Şimdi borsanın tüm özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Nickname Ayarlama ( İsteğe bağlı )
Eğer Nickname ayarlamak isterseniz de aşağıdaki ekran görüntüsündeki işlemi yapabilirsiniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde ok ile gösterilen kırmızı yuvarlak içindeki ‘Edit veya Düzenle’ yazısına basın ve ardından kullanmak istediğiniz nickname ‘i yazın. Daha sonra OK tuşuna basın. Eğer nickname iniz ekranda belirdiyse doğru yapmışsınız demektir.
Umarım faydalı bir anlatım olmuştur. Herkese bol kazançlar dilerim. İlerleyen günlerde nasıl Pre-Mining yapabileceğiniz ile ilgili bir açıklayıcı yazı daha yazacağım.
Koindex kaydınız yoksa, hemen kaydolmak için Tıklayınız.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

10 YORUMLAR

  1. Koindex türkiye borsasında türk mühendisleri çalışması bizim için gurur verici.

    Kaydimizi yapıyoruz teşekkür ederim koindex ♥️♥️♥️

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Boboo AMA serisi Bana isteğini sor

0
Boboo ama serisi  öncelikle bunun amacını kısaca anlatmak gerekirse, proje sahipleri mevcut olan veya yeni tanıtılması gereken projelerini bana istediğini sor başlığı ile kullanıcıların...