Kolombiya, ConsenSys WEF’in ‘Blockchain Haklar Yasası’nda Oturum Açtı

Token ekonomisi, dünya liderleriyle işbirliği yapmak için organize bir yapı kazandı.

Dünya Ekonomik Forumu, diplomasi ve uluslararası iş ortaklıklarını teşvik etmeye odaklanan kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bu kuruluşa göre, Presidio Prensiplerini Cuma günü “blockchain haklar tasarısı” açıkladı. Belgeyi imzalayan sadece birkaç isim, Kolombiya, Deloitte Consulting LLP, ConsenSys, Elektrik Coin Company, CoinShares ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Hükümeti oldu.

Kolombiya’nın ekonomi işleri ve dijital dönüşüm başkan yardımcısı Victor Munoz basın açıklamasında “Presidio İlkelerinin oluşturulmasını destekledik. Ayrıca kamu kurumları için yönergeler ve tasarım ilkeleri ilerlemenin hızlı ve sorumlu bir şekilde devam edebilmesini ve vatandaşlarımız için güvenlik ve veri gizliliği gibi temel özelliklerin korunmasını sağlamayı istedik.” dedi.

İlkeler, bir kullanıcının “üçüncü taraf sistemlerde depolanan verilerin onayını yönetme, birlikte çalışabilir sistemler arasındaki bağlantı noktası verileri” ve “gelecekteki veri toplama için izni iptal etme” haklarını içeriyor.

Ethereum kurucu ortağı Joe Lubin, kripto girişimlerini imzalayan ve WEF‘in açık diyaloguna katılmaya teşvik etti. Basın açıklamasında, “Ethereum tabanlı projelerin tüm inşaatçılarının ve blockchain manzarasının tamamında sistemlerinin ve uygulamalarının kullanıcılarına olan bağlılıklarını göstermek için oturum açacağını” umduğunu söyledi.

Projeye, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nden Greg Medcraft (OECD) ve Uluslararası Şeffaflık Örgütü’nden Delia Ferreira Rubio da katkıda bulundu.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi