Koronavirüs Sırasında Gelişen Stabilcoinler

 Koronavirüs Sırasında Gelişen Stabilcoinler

Stabilcoinlerin piyasa değeri geçtiğimiz ay 1,5 milyar dolar arttı. Ama bu aslında Ether’e olan talebi zedeleyebilir, diye açıkladı Nic Carter.

Coincorics‘in verilerine göre, stabilcoin pazarı geçen ay 1,5 milyar dolar arttı ve şu anda 7 milyar doların üzerinde bir değere sahip. Stabilcoinlerin son zamanlarda yükselişine ilişkin bir konuda, Coin Metrics kurucu ortağı Nic Carter, ABD’nin küresel bir ekonomik yavaşlamanın serpintisini bastırmak için baskı yapması ve piyasalara para enjekte etmesi nedeniyle “brrr brrr” ile ilgili endişelerle ilgili olabileceğini söyledi.

Yatırımcıların nakit gibi daha az riskli varlıklara taşındığı son haftalarda ABD borsası ve kripto piyasası satışıyla, bazı yatırımcılar likidite krizi sırasında nakit paraya en yakın şey oldukları için USD sabitlenmiş sabit paralara kaçabilirler mi? Carter’a göre, olası tek sebep bu değil.

Carter Twitter aracılığıyla“Stabilcoin yaratımı var, sadece stabilcoinlere geri akan kripto riski varlıkları değil,” dedi .

Carter ayrıca, Ethereum’da dolaşan değerleri, blok zincirini besleyen kripto para birimi olan Ether’in değerine yaklaştıkça Ethereum‘daki stabilcoinlerin büyümesine dikkat çekti. Stabilcoinlerin büyümesinin Ethereum üzerindeki olası etkileri sorulduğunda, Carter’ın şifresini çözdüğünü doğruladı,

Carter, ”Bunun blok zincirindeki kullanıcılar işlemleri ve ücretleri ödemek için USD cinsinden sabit paraları kullanmaya başlarsa, Ether’e olan talebi azaltacağı anlamına gelebilir. bu da madencilik gelirini düşürdüğü için tüm sistemi olumsuz etkiliyor ”dedi.

Etkiler neden Ether üzerinde Bitcoin’den daha belirgindir? “Fark, bitcoinin anlamlı bir stabilcoin varlığına sahip olmaması” dedi. “Tether’in daha önce bitcoin üzerinde çok büyük etkisi vardı, fakat bu etkiler daha sonra ETH’ye göç etti.”

Carter Decrypt’e, “Bireylere doğrudan hükümet dinleyici notlarının uzun bir süre, kesinlikle bir CBDC oluşturma aciliyetini artırabilir” dedi. Ancak bakan, şu anki salgına yardımcı olmak için yeterince yakında gelmeyebileceğini söyledi: “Bir perakende satışa yönelik CBDC’nin uygulanabilecek kadar hızlı bir şekilde dönebileceğinden emin değilim.” diye belirtti.

Yorum Yap