Kripto Analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) Uğursuz Fiyat Modeli Oluşurken Bir Yol Ayrımına Yaklaşıyor

 Kripto Analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) Uğursuz Fiyat Modeli Oluşurken Bir Yol Ayrımına Yaklaşıyor

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC), amiral gemisi kripto para biriminin nihayetinde bir yön seçmesi gereken kritik bir kavşağa yaklaştığını söylüyor.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, 725.000 YouTube abonesine Bitcoin’in, BTC’nin tarihindeki diğer dönemlere benzeyen bir düzende daha yüksek dipler kaydettiğini söylüyor.

Analiste göre, Bitcoin’in mevcut piyasa yapısını bastığı diğer zamanlar, BTC’nin toplandığı 2013’te ve 2018’de bir ayı piyasasına düştüğü zamandı.

“Benzer bir fiyat hareketi gördüğümüz birkaç kez oldu. 2013’te bir kez, biz de daha yüksek dipler koyuyorduk. Bir düşük koyduk, daha yüksek bir düşük koyduk ve sonunda devam ettik. Ve daha sonra 2018’de daha yüksek dipler koyduğumuz yer…

2018’de daha yüksek dipler koyuyorduk ve böylece siz de aynı şeyi tartışabilirdiniz, ama sonunda, o düşük sonunda düştü ve biz de daha düşük bir dip koyduk.”

Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Cowen, Bitcoin’in tarihsel olarak büyük eğilim tersine dönüşlerine yol açan bir model oluşturmasıyla birlikte, piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığı için sırada ne olabileceğine bakıyor. Analist, yükseliş eğilimini yeniden kazanmak ve ayı piyasası olasılığını azaltmak için BTC’nin şu anda yaklaşık 49.000 dolar seviyesinde bulunan 200 günlük basit hareketli ortalamasını (SMA) geri alması gerektiğini söylüyor.

“Bitcoin geri gelip 200 günlük SMA’sının üzerine çıkma ve 50.000 dolar seviyesine çıkma cesaretini bulabilirse, o zaman daha düşük bir dip koyamazsak bu aslında Bitcoin için oldukça yükseliş gibi görünecek…

Daha düşük bir değer koyarsak ne olur? Düşersek ve en düşük 30.000 doları beğenirsek ve sonra sıçrarsak ne olur? Dikkate alınması gereken bir şey, daha düşük bir dip yapsak bile, 40.000 dolara veya belki 42.000 ila 43.000 dolara geri dönme şansımızın hala yüksek olmasıdır. Bunun olması için hala iyi bir şans var.”

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/NEWSATR
Yorum Yap