Kripto Analisti Bitcoin (BTC) için Büyük Bir Kırılım Öngörüyor, Mevcut Fiyat Hareketinin Covid Sonrası Çöküşe benzediğini Söylüyor

 Kripto Analisti Bitcoin (BTC) için Büyük Bir Kırılım Öngörüyor, Mevcut Fiyat Hareketinin Covid Sonrası Çöküşe benzediğini Söylüyor

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in (BTC) en sonunda onu tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkaran devasa bir boğa koşusunu başlatmadan hemen önce 2020 ortasına benzer davrandığını söylüyor.

Analist, Twitter’daki 588.000 takipçisine, BTC tüccarlarının şu anda tanık olduğu gibi olaysız fiyat hareketinin, kırılma öncesi koşulların ayırt edici özelliklerinden biri olduğunu söylüyor.

“Bitcoin bana daha önceki birikim dönemlerini hatırlatıyor.

Şu anda 4 aydır bu aralığın içinde hareket ediyor ve sıkıcı, dalgalı fiyat hareketine neden oluyor.

Nispeten ATL, biriktiğini gösteren zincir üstü verilerde.

Koparma muhtemelen büyük olacak. ”

Kaynak: Michael van de Poppe/Twitter
Kaynak: Michael van de Poppe/Twitter

Van de Poppe ayrıca USD’yi diğer büyük fiat para birimleri sepetine karşı sabitleyen dolar endeksini (DXY) yakından izliyor. DXY son birkaç aydır parabolik bir koşudayken, Bitcoin, kripto ve borsaların ihtiyaç duyduğu yakıt olabilecek bir geri dönüş zamanının gelebileceğini söylüyor.

“Potansiyel bir Bitcoin tersine çevrilmesi veya bu yapının kırılması söz konusu olduğunda, harekete geçmek için ‘zayıf’ bir Dolara ihtiyacımız var.

Bu durumda, DXY önceki zirvelerle kilit seviyelere yaklaşıyor.

Bence likidite ve tersine -> hisse senetleri ve Bitcoin için yüksekleri süpürüyor.”

Kaynak: Michael van de Poppe/Twitter

Yeni bir strateji oturumunda analist, piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığı üzerindeki yükseliş duruşunu yeniden teyit ediyor.

“Bu aşamada Bitcoin, önceki yeniden birikim aşamalarına çok benziyor ve özellikle mevcut birikimi veya yan dönemi birleştiriyorsanız – zaten dört ay olduğu için oldukça uzun sürüyor – bu gerçeği mevcut zincirle birleştirirsek doğrulamasını sağlayan analiz [all-time lows] veya en azından dip satın alma prosedürlerinde genellikle görebildiğimiz aşırı rakamlar.

Özellikle DXY’nin veya doların bir noktada veya en azından nispeten yakın zamanda zirveye çıkacağına inandığım için, bir sonraki yukarı veya sonraki hareketin yukarı yönlü bir hareket olması çok muhtemel.”

Ö

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/madrest/Sensvector
Yorum Yap