Kripto Analisti, BTC 40.000 Doların Altında Mücadele Ettiğinden Dramatik Bitcoin Düzeltmesinin Yakında Olduğunu Söylüyor

 Kripto Analisti, BTC 40.000 Doların Altında Mücadele Ettiğinden Dramatik Bitcoin Düzeltmesinin Yakında Olduğunu Söylüyor

Yakından izlenen bir kripto stratejisti ve tüccarı, Bitcoin yatırımcılarını BTC için yakın ve keskin bir düşüşün ufukta olduğu konusunda uyarıyor.

Popüler kripto analisti Capo, 260.200 Twitter takipçisine, Bitcoin’in dört saatlik grafikteki mevcut piyasa yapısının Mart 2020 pandemi kaynaklı çöküş sırasındaki fiyat hareketine benzediğini söylüyor.

“Daha fazla benzerlik.”

Kaynak: Kapo/Twitter

Kripto stratejisti, Bitcoin’in bu yıl şimdiye kadar BTC’yi 30.000 doların üzerinde tutan çapraz desteğine güvendiğini de vurguluyor. Bununla birlikte, BTC’nin yükseliş çizgisini ihlal edeceğini ve 21.000 dolara kadar düzelteceğini tahmin ediyor.

Kaynak: Kapo/Twitter

Capo ayrıca, önde gelen kripto varlığına olan talebi ve arzı izlemek için BTC’nin çeşitli dijital varlık borsalarındaki sipariş defterlerini yakından izlediğini söyledi. Capo’ya göre, Deribit’ten büyük satın alma siparişleri çekildi ve düzeltme olasılığını artırdı.

“Deribit, fiyatı aralık içinde tutarak 29 bin ile 34 bin dolar arasındaki tüm teklifleri çekti. 30 bin doların altı şimdi daha olası.”

Kaynak: Kapo/Twitter

Bitfinex’te de aynı durumun olduğunu ekliyor.

“Bitfinex de aynısını yaptı. 36.600 dolar ile 37.800 dolar arasındaki teklif bloğu gitti.”

Kaynak: Kapo/Twitter

Kripto türev borsası FTX’e bakan Capo, BTC’nin satış tarafı baskısında bir artışa işaret eden sinyaller gördüğünü söylüyor.

“Ayrıca, FTX gibi borsalar çok fazla arz ekleyerek fiyatı aşağı çekiyor. Satış baskısı yüksek.”

Kaynak: Kapo/Twitter

Yazma sırasında, Bitcoin son 24 saatte %1.46 düşüşle 38.974 $ karşılığında el değiştiriyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/vvaldmann
Yorum Yap