Kripto Analisti Nicholas Merten, Bitcoin’e (BTC) Güvenmeyin 30.000 $’a Düştüğünü Diyor – İşte Nedeni

 Kripto Analisti Nicholas Merten, Bitcoin’e (BTC) Güvenmeyin 30.000 $’a Düştüğünü Diyor – İşte Nedeni

Kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) 2021 yılının Temmuz ayında kaydedilen en düşük seviyeye düşmeyeceğini tahmin ediyor.

Yeni bir video güncellemesinde, Merten anlatır 515.000 YouTube abonesi, amiral gemisi kripto para birimi hala bir fiyat düşüşü görebilirken, Bitcoin’in 30.000 $ fiyatına düşmesinin pek mümkün olmadığını söyledi.

“Birçok insanın kafasındaki büyük soru, bunun geriye dönüp bir felaket, 30.000 $ aralığına kadar çılgınca bir satış görüp görmeyeceğidir.

Ve hepinize karşı dürüst olacağım – bu, fiyatta belki bir 1.000$ kadar daha geri çekemeyeceğimizi söylemek olmasa da – bu 30.000$ aralığına düşeceğimizi sanmıyorum. Ve ben bunun arkasında duracağım.”

Kripto analistine göre, azalan Bitcoin arzı ve bunun yanı sıra yükseliş eğilimi yüksek düşük kurulumlar yapma eğilimi, amiral gemisi kripto para biriminin 30.000 dolara düşmesinin pek olası olmamasının nedenleri.

“Bitcoin zaman içinde sürekli olarak daha yüksek düşüklere ayarlanıyor. Bir çok insanın fiyatların değişeceğini ve burada 30.000$ civarındaki bu aralığa geri döneceğimizi düşündüğünü biliyorum. Ama arz daralması düşünüldüğünde burada durumun böyle olduğunu düşünmüyorum…”

Kripto analisti ayrıca, bir yıldan fazla bir süredir Bitcoin tutan insan sayısının arttığını ve bunun da arz daralmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

“Metriklere göre burada gördüğümüz şey – ve zincir üstü metrikler burada yatmıyor, tamamen şeffaflar, Bitcoin defterine dayanıyorlar – burada giderek daha fazla insan olduğunu görebiliyoruz. Ortalama olarak, Bitcoin’lerini bir yıldan fazla bir süredir elinde tutanlar.

Ve bu, geçmişte tüm boğa piyasalarına veya döngü ortası rallilerine yol açan türden bir arz daralması.”

Merten ayrıca bundan haftalar veya aylar sonra Bitcoin’in S&P 500 (SPX) ve Nasdaq gibi borsa endekslerini geride bırakabileceğini söylüyor.

Kripto analistinin yükseliş tezi, BTC’nin SPX (BTCUSD/SPX) karşısındaki grafiğine dayanıyor. Merten’e göre, parite büyük bir boğa flaması içinde işlem görüyor ve şimdi 2022’nin çoğu için desteğini koruduktan sonra diyagonal direncini kırmaya hazırlanıyor.

“Buranın daha sonra Mayıs’ta ve muhtemelen Haziran’da gerçekten esnetmeyi bildiğiniz anlamında, burada bu aralığa geri dönme, bu oranın üzerine çıkma, bu önceki direnci aşma, bunu yapma anlamında inanıyorum. Bitcoin’in fiyat açısından gerçekten daha yüksek bir grafik çizmesi ve S&P 500, Nasdaq ve daha geniş hisse senetlerini önemli ölçüde geride bırakmaya başlaması için yaza giden temeli desteklemek ve ayarlamak.

Kaynak: Nicholas Merten/YouTube

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Urboshi/Chuenmanuse
Yorum Yap