Kripto Avukatı Brian Quintenz CFTC’den Ayrılıyor

 Kripto Avukatı Brian Quintenz CFTC’den Ayrılıyor

Quintenz’in beş yıllık yasal dönemi bu ay sona erecek. Salı günü yaptığı açıklamada, yerine başkası atanana kadar kalmayı planladığını söyledi. Ayrılış ilk olarak Bloomberg tarafından rapor edildi.

Avukatın ayrılması, ABD hükümetinin emtia ve vadeli işlem düzenleyicisinde ilk bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin başlatılması da dahil olmak üzere teknolojik adaptasyondan sonra geliyor . Bu dönem , TAC’ın yeniden canlanmasına paralel bir dönemdi .

Quintenz, ”Blockchain de dahil olmak üzere birçok teknoloji girişimi hakkında “Önemli ve büyüleyici soruların araştırılması ve cevaplanması gerekiyor,” dedi. “Dağıtık defter teknolojisi, sözleşme tasarımı, raporlaması ve yerleşiminde değişiklik yaratmanın eşiğinde.” dedi.

Quintenz sponsorluğunda TAC, DLT ve sanal para alt komiteleri oluşturmaya devam etti ve istikrarlı paraları, sanal para birimlerini, DLT pazar altyapısını ve kripto gözetimini dikkate almak için düzenli olarak toplanmaya başladı .

Quintenz yaptığı açıklamada, “CFTC’nin finansal piyasalarımızı dönüştüren olağanüstü teknolojik rönesansı keşfetme fırsatına sahip olduğumuz Teknoloji Danışma Komitesi’ne sponsor olmaktan onur duydum” dedi.

Quintenz ayrıca kripto endüstrisinde kendi kendini düzenlemeyi de savundu . Görev süresi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Hester Peirce’den birkaç ay önce sona eriyor. Quintenz gibi Peirce de kripto alanını savunuyor .

Yorum Yap