Kripto Devi Binance, Elon Musk’ın Sosyal Medya Satın Alımının Ortasında Twitter’a 500.000.000 $ Yatırım Yapacak

 Kripto Devi Binance, Elon Musk’ın Sosyal Medya Satın Alımının Ortasında Twitter’a 500.000.000 $ Yatırım Yapacak

Önde gelen kripto borsası Binance, sosyal medya platformunu geçen ay 44 milyar dolara satın alan milyarder Elon Musk ile birlikte Twitter’a 500 milyon dolar yatırım yapacağını söyledi.

yeni bir Blog yazısıBinance, Musk’ın satın alınmasının sosyal medya ve Web 3.0 hizmetlerinin kaynaşmasını sağlamaya yardımcı olacağına inandıkları için sosyal medya devine yatırım yaptığını duyurdu.

Binance ayrıca satın almanın kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojilerinin benimsenme oranını hızlandıracağına inanıyor.

Binance CEO’su Changpang Zhao tarafından belirtildiği gibi,

“Elon’un Twitter için yeni bir vizyon gerçekleştirmesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. Sosyal medya ve Web 3.0’ı bir araya getirmede ve kripto ve blok zinciri teknolojisinin kullanımını ve benimsenmesini genişletmede rol oynayabilmeyi umuyoruz.”

Musk’ın yakın zamanda Twitter’ı satın alması, Twitter’ın artık ademi merkeziyetçiliği benimseyebileceğini söyleyen ABD merkezli önde gelen kripto borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong gibi kripto değişim platformlarının diğer önde gelen liderleri tarafından yaygın spekülasyonlara yol açtı.

“Twitter’ın temelde merkezi olmayan bir protokolü benimsemesi için bir fırsat olduğunu düşünüyorum ve tıpkı muhtemelen merkezi olmayan finans olan DeFi’yi duymuş olduğunuz şekilde. DeSo adında bir tane daha var, ademi merkeziyetçi sosyal medya, bu da gelişmekte olan bir başka alan.”

Kripto borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, Musk liderliğindeki bir Twitter’ın kripto teknolojilerini ve diğer sosyal medya platformları arasında birlikte çalışabilirliği nasıl kucaklayacağına dair vizyonunu da paylaşıyor.

“İşte gerçekten heyecan verici olacağını düşündüğüm şeyin özü. Bir blok zinciri alırsınız, gerçek temel mesajları doğrudan blok zincirine koyarsınız.

Bunun anlamı, teoride herhangi bir platformun aynı mesaj setlerine erişebileceğidir. Yani Facebook, Twitter veya platform ne olursa olsun, hepsi tüm mesajları kullanıyor. Hepsi bu blok zincirine yazabilir, hepsi ondan okuyabilir.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

&nbsp Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/GrandeDuc

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap