Kripto Firması MoonPay Justin Beiber’den Yatırım Aldı

 Kripto Firması MoonPay Justin Beiber’den Yatırım Aldı

Kripto ödeme platformu MoonPay kısa süre önce, yaklaşık 60 A listesindeki ünlüden 87 milyon dolar topladığını duyurdu. Yatırımcılar arasında Justin Beiber ve Snoop Dogg gibi şarkıcılar, tenisçi Maria Sharapova ve Bruce Willis, Ashton Kutcher ve Gwyneth Paltrow gibi aktörler yer alıyor.

MoonPay, fon toplayarak, içerik oluşturma yoluyla hayran katılımını artırarak, Fungible olmayan belirteçlerin rolünü genişletmeye çalıştı. MoonPay, fonların %16’sını yalnızca ünlülerden sağladı.

MoonPay, geçen yıl Kasım ayında Tiger Global Management ve Coatue Management tarafından yönetilen A Serisi fonlamada toplam 555 milyon dolar topladı. Şu anda, kripto girişimi, son finansman turunun tamamlanmasının ardından 3.4 Milyar Dolar değerinde.

MoonPay Yatırım Kadrosunda Diğer Ünlüler

Kripto şirketinin diğer yatırımcıları arasında Drake, Eva Longoria, Jason Derulo, Kate Hudson, Paris Hilton, Matthew McConaughey, Mindy Kaling, Questlove ve Shawn Mendes gibi isimler yer alıyor.

MoonPay 2018 yılında kuruldu, şirket Miami merkezli. Kripto platformu, kullanıcıların banka kartları, kredi kartları ve banka havaleleri ve hatta mobil cüzdanlar gibi geleneksel ödeme biçimlerini kullanarak kripto alıp satmasına olanak tanır.

Platform ayrıca Google Pay ve Apple Pay üzerinden ödeme kabul ediyor. Ayrıca kripto ve NFT işlemleri için ödeme altyapısı sağlar, MoonPay bireyler ve kripto firmaları arasındaki işlemleri kolaylaştırır ve teknolojisini Bitcoin.com’a ve NFT pazarı OpenSea’ye satmıştır.

Önerilen Okuma | Astronot 1. NFT’yi Başlattı, Ukrayna’nın Rusya ile Savaşmasına Yardımcı Olmak İçin 500.000 Dolar Artırdı

Takas Edilemez Jetonlar Yaratıcı Endüstride Potansiyel Bir Bozucu Olabilir

Michael Ovitz, “NFT’ler ve Web3 teknolojisi eğlence sektöründe devrim yaratacak” ve “Tüketiciler eğlenceyi tüketmek ve en sevdikleri yaratıcılarla etkileşim kurmak için yeni yollar arıyorlar ve yaratıcıların kendileri de yaratıcı çıktılarına sahip olmak ve bunları paylaşmak için farklı yollar istiyorlar” dedi. -CAA’nın kurucusu ve The Walt Disney Company’nin eski Başkanı.

NFT’ler, kopyalanamayan gerçek dünya nesnelerini temsil eden dijital varlık biçimleridir. Yalnızca son birkaç ayda, birçok önde gelen şirket, pazarlama girişimlerinin bir parçası olmak için NFT’leri satın aldı. Coca-Cola, Nike ve McDonald’s ve Football League gibi şirketler, pazarlama stratejilerini geliştirmek için NFT alanına girdiler.

“Web3, eğlence, spor ve müzik işine yaklaşımımızı kökten değiştiriyor. MoonPay CEO’su ve Kurucu Ortağı Ivan Soto-Wright, iş fikri mülkiyet haklarını yönetmek, hayran etkileşimini dönüştürmek ve telif haklarını kontrol etmek için Web3 teknolojilerini kullanıyordu” dedi.

Önerilen Okuma | Ethereum Devs, Birleşmeden Önce İlk Ana Ağ “Gölge Çatalı”nı Başlattı

Eğlence ve spor endüstrisi, Web3 alanını keşfetmek ve hayranlarıyla benzersiz bir şekilde bağlantı kurmak için bir topluluk, hayran kitlesi ve katılım oluşturmak için özellikle NFT ekosistemine giriş yaptı.

“MoonPay, eğlence sektörü için tamamen farklı bir format görüyor. Düşüncem şuydu: Farklı endüstrileri temsil eden inanılmaz insanlardan oluşan çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturalım ve fikri mülkiyetlerinin kullanım durumları hakkında konuşalım,” diye vurguladı Ivan, içerik oluşturucuların NFT’ler aracılığıyla hayranlarına ulaşmasını sağlamak için.

Fon yöneticisi 3iQ Digital Assets’in genel müdürü Alex McDougall, 600’den fazla kripto girişiminin bu yıl içinde 12,5 milyar dolara yakın risk sermayesi finansmanına tanık olduğunu bildirdi.

Dört saatlik grafikte Bitcoin 4 bin doların altında. Görüntü Kaynağı: BTC/USD TradingView’de


Yorum Yap