Kripto, hisse senetleri ‘küresel borç düşürme’ başlarken batıyor | CryptoSlate

 Kripto, hisse senetleri ‘küresel borç düşürme’ başlarken batıyor |  CryptoSlate

Sadece 0X ve ApeCoin’in trendi yakalamayı başardığı kripto pazarları için kırmızı bir gün. Dogecoin, neredeyse %10 düşüşle ilk 10’un en önemli kayıplarına öncülük ediyor.

Stabilcoinler hariç tutulduğunda, BNB ve SOL -%3 ile en iyi performansı gösterdi.

Kaynak: CryptoSlate.com’daki Madeni Para Sıralaması

Hikaye hisse senetleri ile hemen hemen aynı. Reuters rapor edildi Avrupa 27 Nisan’da açılmaya hazırlanırken Asya hisse senedi endeksleri düşüyor.

Düşüş, yatırımcıların yanıt olarak dolar ve devlet tahvilleri de dahil olmak üzere riskli varlıklara yönelmesiyle ekonomik belirsizlikten kaynaklanan “artan korkular” ile açıklanıyor.

“Küresel ekonomiye ilişkin artan korkular, yatırımcıları ABD doları ve devlet tahvilleri gibi güvenli limanlar lehine daha riskli varlıkları terk etmeye ittiğinden, Asya hisse senedi endekslerinin çoğu Çarşamba günü düştü.”

Crypto ve hisse senetleri arasındaki korelasyonu inkar etmek zor

Son veriler, piyasa lideri Bitcoin ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq arasındaki 40 günlük korelasyonu gösteriyor ve rekorlar başladığından beri en yüksek seviye olan 0.6945’e ulaştı.

Rapor, Bitcoin ve Nasdaq’ın sağlık krizinden bu yana senkronize hareket etme eğiliminde olduğunu ekliyor. Ancak daha yakın zamanlarda, çift “şimdi her zamankinden daha fazla uyum içinde”.

Kaynak: Bloomberg.com

Yansıtılmış hareketler, kriptonun güvenli bir liman veya ekonomik gerilemelere karşı bir korunma olduğu anlatısıyla çelişiyor.

Finansal piyasalar, Fed’in faiz oranlarını agresif bir şekilde yükseltme olasılığı, Çin’de bir yavaşlama, artan küresel enflasyon ve Doğu Avrupa’daki çatışma da dahil olmak üzere birçok risk faktörüyle mücadele ediyor.

Bitcoin Magazine’de Pazar Araştırması Başkanı, Dylan LeClair piyasaların “küresel bir kaldıraç azaltma olayı”na göre hareket ettiğini söyledi.

Henüz farkında olmayanlar için küresel bir kaldıraç azaltma olayı devam ediyor.

— Dylan LeClair 🟠 (@DylanLeClair_) 26 Nisan 2022

kalkındırma işletmelerin toplam finansal kaldıraçlarını düşürmeye, yani borcu azaltmaya çalıştıkları yerdir. Riskli varlık fiyatları için sorun yaratan varlıkları satma veya maliyetleri düşürme şeklini alabilir.

“Bir işletmenin borçlarını kaldırmasının en doğrudan yolu, bilançosundaki mevcut borç ve yükümlülüklerini derhal ödemektir. Bunu yapamıyorsa, şirket veya kişi, temerrüt riskinin arttığı bir konumda olabilir.”

DXY ağlıyor

bu dolar endeksi (DXY) son yedi gün içinde %2.3 kadar artarak 102.606’ya yükseldi – Mart 2020’den beri görülmeyen bir seviye.

Kaynak: TradingView.com’da DXY

bu DXY ABD dolarının en önemli ticaret ortaklarına göre değerini ölçer. Bu, enflasyon yoluyla satın alma gücü kaybından farklıdır. Başka bir deyişle, küresel para birimleri satın alma gücünü kaybediyor, ancak dolar diğerlerine göre daha iyi durumda.

Makroekonomik koşullar kötüleştikçe, beklentiler Fed’in enflasyonla mücadele için faiz oranlarını yükselteceği yönünde. ABD devlet tahvillerinde daha yüksek getirilere yol açacak daha yüksek faiz oranları beklentisi, yatırımcıların dolara geçiş yapması ve kripto da dahil olmak üzere daha riskli varlıklardan uzaklaşması için bir itici güç.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap