Kripto Kışı ‘Şaşırtıcı’ Olmayacak Bir Kullanıcı Büyümesi Cüceleri İnternet Benimseme Oranı: Macro Guru Raoul Pal

 Kripto Kışı ‘Şaşırtıcı’ Olmayacak Bir Kullanıcı Büyümesi Cüceleri İnternet Benimseme Oranı: Macro Guru Raoul Pal

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, yatırımcıların şu anda piyasalar hakkında hissedebilecekleri herhangi bir gerginliğe rağmen, on yılın sonunda milyarlarca yeni kripto para birimi kullanıcısı olmasını bekliyor.

Makro gurusu Real Vision Finance YouTube kanalında durgunluk ve enflasyonla ilgili yeni bir tartışmada kazmak Kripto benimseme oranlarını internetin ilk yıllarıyla karşılaştıran geçmiş veriler.

“Kripto benimseme artık internetten çok daha iyi performans gösteriyor. Aynı dönem için internet için %85 iken, yılda yaklaşık %165 oranında büyüyor. Bu, tüm insanlık tarihinde herhangi bir teknolojinin en hızlı benimsenmesidir.

2030 yılına kadar beş milyar kullanıcıya ulaşacağız, yani, kriptonun tam ölçekte benimsenmesi, Değer İnterneti ve bir dizi başka şey için bir teknolojidir.

Ve 2024’te bir milyar kullanıcı geliyor [even when] büyüme oranını tekrar düşürüyor. Büyümenin eskisi kadar kızgın kalacağını varsaymıyorum. Aslında, büyüme yavaşladı.

Bence yaşananların boyutu bu. Ve buna sahip olabilirsiniz, internetin aksine, sahip olmak çok daha kolay çünkü kriptoya sahip olarak ağda bir paya sahip oluyorsunuz.”

Kaynak: Real Vision Finance/YouTube

Pal, erken aşamadaki büyümeyi planlamaya devam ediyor ve kripto, bu yıl içinde interneti %76 ila %43 oranında geride bıraktığı için benzeri görülmemiş bir genişleme öngörüyor.

“Bir sonraki çizelge, bunu günlük ölçeğinde olmayan daha dramatik bir şekilde gösteriyor. Ve internetin yaklaşık altı yıldan bu yana yılda %43 oranında büyüdüğünü varsayıyoruz.

Bu durumda sıfır yılı 5 milyon kullanıcı, kripto ve internet kullanıcılarını 5 milyon olarak aldık ve sonra benimsedikleri büyümelerine baktık. Altıncı yıldan sonra, niyet yılda %43 büyüyordu.

Kripto yılda %43 oranında büyürse, 1,2 milyarda dört yıllık bir süre olan 10. yıla ulaşır. Ancak, şu anda yaptığı %165’e kıyasla %76’da büyümeye devam ederse, ki bu da büyümenin düşmesi anlamına gelir, 2,8 milyara ulaşırız.

Bunlar şaşırtıcı rakamlar, dünya daha önce böyle bir şey görmedi. Ne olursa olsun, büyüme trendi ne olursa olsun, bu patlıyor, bu yüzden makro zemin muazzam.”

Kaynak: Real Vision Finance/YouTube

Real Vision CEO’su, genel kripto para piyasası sınırının şu anda genişlemediğine ve gerçek bir kripto kışı olmasa da yatırımcıların bir ayı piyasasına hazırlıklı olmaları gerektiğine dikkat çekiyor.

Makro yatırımcı, ağ etkinliği yükselene kadar insanların kripto alanında durgun kabul oranları görmeyi bekleyebileceğini söyleyerek sözlerini sonlandırıyor.

“Ağa nasıl baktığımıza bakarsam, toplam kripto hacimleri [have] bir süredir yan trendde. Yan hacimler yan pazarlara yol açma eğilimindedir ve kriptoda sahip olduğumuz şey budur.

Ağın benimsendiğini göstermek için hacmin zamanla büyümesi gerekiyor ve biz bunu görmedik.”

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Warm_Tail/Natalia Siiatovskaia

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap