Kripto Köşesi: Spor Dilim

 Kripto Köşesi: Spor Dilim

Avustralya Futbol Ligi için yeni bir anlaşma, NFL’nin ilk takım kripto sponsorluğu ve sürekli büyüyen İmza için daha fazla yeni ortaklık içeren kriptoda bir başka spor eylemi haftası.

Spor haberleri bu hafta kripto ve blok zinciri teknolojisinde vızıldadı ve her Pazar, The Sports Slice’da geçen haftanın tüm eylemlerini özetliyoruz. Son yedi günlük eylemi gözden geçirelim.

Spor Dilim

Socios NFL Ortaklıklarını Destekliyor

NFL’de henüz taraftar jetonu yok, ancak bu, uzaydaki tartışmalı lider Socios’u (ve onun yan kuruluşu Chiliz’i) agresif kalmasını engellemiyor. Lig, takım kripto anlaşmalarındaki kısıtlamaları gevşettiğinden, şirket bu hafta NFL kadrosuna 13 yeni takım daha ekleyebilir. New England Patriots, Kasım ayında Socios ile bir pazarlama anlaşması imzalayan ilk takımdı ve lig daha fazla blok zinciri teknolojisine ve kripto ile ilgili anlaşmalara izin verdiği için şimdi birçok takım takip ediyor. Sportico’ya yaptığı açıklamada, Socios baş strateji sorumlusu Max Rabinovitch şunları söyledi:

“Taraftar jetonlarına giden uzun bir yol olup olmadığını umursamıyoruz… Bunun için hazırız. Bizim için önemli olan, insanların kim olduğumuzu ve ne yaptığımızı bilmesidir.”

Daha geçen hafta, Blockchain.com’un yeni bir küresel spor ve eğlence lideri kiralamasını ele aldık ve bu yatırım açıkça temettü ödüyor.

Dallas Cowboys, İlk NFL Takımı Kripto Anlaşmasını Oluşturdu

Dallas Cowboys, geçtiğimiz hafta Blockchain.com ile yeni bir ortaklık imzalayarak özel bir kripto para birimi anlaşması oluşturan ilk NFL takımı oldu. Şirket, ekibin resmi “özel dijital varlık ortağı” olacak, ancak ilişkinin derinliği henüz açıklanmadı. Blockchain.com, yerinde tabelalar gibi geleneksel sponsorluk yapılarında bulunan varlıkların çoğuna kesinlikle sahip olacak olsa da, marka ve kulüp arasında geleneksel olmayan bir etkileşim görmek güzel olurdu. NFL, daha önce kripto anlaşmaları söz konusu olduğunda sporda daha kısıtlayıcı liglerden biriydi, ancak lig daha fazla gelir fırsatı gördüğü için gelgit dönüyor olabilir.

İlgili Okuma | AMC Tiyatroları Mobil Uygulama Üzerinden Dogecoin, Shiba Inu ve Diğer Kripto Paraları Kabul Ediyor

Chiliz (CHZ) ve onun liderlik grubu Socios, Kuzey Amerika kulüplerine odaklanan bir yatırımla yeni ortaklıklar bulmaya devam ediyor – bu hafta NFL takımlarıyla bir düzineden fazla yeni pazarlama anlaşması var. | Kaynak: TradingView.com’da CHZ-USD

Golden State Warriors, Daha Fazla NFT İle Geri Dönüyor

Golden State Warriors, Silikon Vadisi’nin hemen ilerisinde, ABD’nin uzun süredir teknoloji merkezi konumunda. Pek çok teknoloji yenilikçisi coğrafi kısıtlamalara daha az maruz kalırken ve dünya küreselleşmeye devam ederken, bu Warriors’ı yeni yeniliklerle ön planda olmaya istekli olmaktan alıkoymuyor.

Kulüp, geçen yıl 850 bin doların üzerinde bir Şampiyona Yüzüğü NFT’sini 1’de 1 sattı ve şimdi takımın FTX ile olan ilişkisi daha fazla NFT’yi mümkün kılıyor; İkili, Warriors’ın dün gece 1. Maç galibiyetiyle başlayan playoff karşılaşmasını yaklaşık 3.000 NFT koleksiyonundan oluşan yeni bir setle kutlayacak. Warriors, NBA Playofflarında kazanmaya ve ilerlemeye devam ederse, NFT sahipleri için her turda havadan bırakılacak yeni NFT’lerin kilidini açmak için daha fazla fırsat olacak.

WAGMI United Güncellemesi: Hayranlar Her Şeyin İşe Yarayacağından Şüpheleniyor

Geçen haftaki Slice’da, Crawley Town FC’nin yeni DAO, WAGMI United tarafından satın alınmasını ele aldık. Geçen hafta, yeni sahibin büyük vizyon beklentileriyle ilgili bazı endişeler de dahil olmak üzere bazı mevcut hayranların bakış açıları gün ışığına çıktı.

Kulübün taraftar ittifakı başkanı Sam Jordan şunları söyledi:

“Benim için en büyük korku ve kitlesel olarak kripto para birimi veya NFT’lerle ilgilenmiyorum, harcamak istedikleri bütçelerle başarılı olmazsak ve deneyleri sonuç vermezse paranın nereden geleceği. “

Jordan, taraftarların yönetim kurulunda yer aldığını ekledi – WAGMI United’ın şimdiye kadarki teklifleri göz önüne alındığında mantıklı bir soru. Taraftar ittifakının ve yeni sahipliğin önümüzdeki haftalarda oturması bekleniyor.

ESPN Ekledikten Sonra İmza, Ortaklık Gözyaşı Devam Ediyor, Penske Racing NFT’leri Ekliyor

The Sports Slice’da Tom Brady’nin NFT platformu Autograph için ‘haftada bir’ görünüm haline geliyor. Geçen hafta platform, ESPN’de büyük bir yeni ortağı duyurdu – muhtemelen bir platform ile bir medya şirketi arasındaki şimdiye kadar sporda gördüğümüz en büyük NFT anlaşması.

Bu hafta Autograph, Penske ile NFT yarışları için lastikleri yola koymak için yeni bir anlaşma sağlayarak yeni spor ortaklıklarına devam ediyor. Ortaklık, Team Penske, NTT IndyCar Serisi ve Indianapolis 500’e ev sahipliği yapan Indianapolis Motor Speedway’in haklarını içerecek. İlk NFT koleksiyonu, Indy 500’ün 106. koşusunu kutlamak için Mayıs ayı sonlarında çıkacak.

İlgili Okuma | Aussie Market Giant, 170 Satış Noktasında Kripto Para Birimi Ödemelerine İzin Veriyor

Pexels’ten öne çıkan resim, TradingView.com’dan Grafikler Bu içeriğin yazarı, bu makalede bahsedilen taraflardan herhangi biri ile ilişkili veya bağlantılı değildir. Bu finansal tavsiye değildir.


Yorum Yap