Kripto Köşesi: Spor Dilim

 Kripto Köşesi: Spor Dilim

NBA, spor NFT’lerini bir sonraki seviyeye taşımaya çalışıyor, ancak geçen haftaki girişim kesinlikle başarısız oldu. Bu arada, Hollandalı bir futbol kulübü içeriden bilgi ticareti iddialarıyla karşı karşıya, bir UFC dövüşçüsü ligin en son NFT’lerinden memnun değil ve bir WNBA takımı ligde kendi NFT’lerini yayınlayan ilk takım oluyor.

Takımlar, ligler ve sporcular hayranlarla etkileşim kurmanın yeni yollarını keşfettikçe spor ve kripto için önemli bir NFT haftasıydı. Her Pazar, The Sports Slice ile geçen hafta spor ve kripto eylemini ele alıyoruz. Nisan ayının son haftasına girerken, geçen haftanın tüm eylemlerini gözden geçirelim.

Spor Dilim

Dubai, Mayweather İzle-Öde Fight ile İlk NFT Spor Etkinliğine Ev Sahipliği Yapacak

Floyd Mayweather, eldivenleri bağlayan en iyi boksörlerden biri olarak kendini kanıtlamış olsa da, NFT alanındaki itibarı o kadar parlak değil. Mayweather davalar, SEC kararları ve kripto dedektifinden gelen çağrılar @zachxbt birden fazla vesileyle.

Ancak Mayweather, NFT biletleriyle ilk kez izle ve öde spor etkinliğiyle tarih yazıyor. Mayıs ortasında Mayweather, Dubai’de Don Moore ile savaşacak ve biletler yalnızca Rarible üzerinden alınabilecek.

Ajax FC Oyuncuları İçeriden Bilgiye Dayalı NFT Ticareti İddialarıyla Karşı Karşıya

Hollanda futbol kulübü Ajax FC, NFT platformu Sorare’de içeriden öğrenenlerin ticaretiyle ilgili iddialar nedeniyle Hollanda Oyun Otoritesi tarafından bir soruşturmayla karşı karşıya. yerel çıkış BNR. Sorare’nin Amsterdam’ın en büyük futbol ligi Eredivisie ile bir anlaşması var ve oyuncuların bir takımın önde gelen kalecisinin NFT’lerini sattığı ve yedek kalecinin NFT’lerini yedek kalecinin başlayacağı açıklanmadan önce satın aldığı bildirildiği için bu anlaşma risk altında olabilir. Ligin Kupa Finali. Raporlara göre, düzenleyici erişimin ülkedeki NFT’ler gibi şeyleri içerip içermeyeceği belli değil.

Sorare, şirketin “profesyonel futbolcular tarafından yapılan son haksız davranış raporlarını gözden geçirdiğini ve topluluğumuz için adil bir oyun sağlamak için gereken önlemleri alacağını” söyleyerek, özellikle müstehcen olmayan bir bildiri yayınladı.

İlgili Okuma | Coinbase, BtcTurk’ü 3,2 Milyar Dolara Satın Alarak Erişimini Genişletecek

Dapper Lab’ın FLOW blok zinciri, UFC’nin lig lisanslı NFT merkezi olan Strike dahil olmak üzere şirketin tüm NFT platformlarına güç sağlar; Grev, geçtiğimiz hafta UFC savaşçısı Nate Diaz’dan, Diaz’ın ligden ikiyüzlülük olarak gördüğü şeyden biraz ısı aldı. | Kaynak: TradingView.com’da FLOW-USD

NBA’in Dağınık Dinamik NFT Debacle’ı

NBA, geçtiğimiz hafta ‘The Association’ başlıklı yeni bir ‘NBAxNFT’ markalı yayınla Ethereum tabanlı dinamik NFT’lerde bir çekim yaptı. Bununla birlikte, dar bir zamanda, proje sözleşmesindeki bazı büyük kusurlar hayata geçti ve birçok kişinin aşırı gaz ücreti ödemesine ve NFT almamasına ve diğerlerinin cüzdan/kullanıcı başına bir tane olması gerekirken birden fazla NFT almasına neden oldu.

Yangına yakıt eklemek için proje ilk floptan sonra açıklandı Darphane sınırını 18.000’den 30.000 NFT’ye çıkaracağını ve yalnızca topluluk hayal kırıklığını artıracağını söyledi.

UFC Fighter Nate Diaz, NFT Ligi Üzerindeki Hayal kırıklığını Açıkladı

Uzun süredir UFC dövüşçüsü Nate Diaz, ligde esrar kullanımının sadık bir savunucusu olmuştur ve bu, onu yıllar boyunca askıya alma ve pozitif esrar testleriyle karşı karşıya bırakan yavaş bir iç satın alma ile birlikte gelmiştir. Geçen hafta, UFC, Dapper Labs ile ortaklaşa sağlanan Strike platformunun yeni bir NFT yayın izniyle 4/20’yi (“esrar tatili”) kutlama fırsatına atladı.

Diaz’ın UFC’nin 4/20 paket sürümü hakkında neler söylediğine bakın:

Bu bok gibi, bu yüzden UFC’nin zavallı kıçını siktirip gitmem gerekiyor. Nick’i 5 yıl uzaklaştırmadınız mı ve bana bir elektronik sigara kalemi için çok para cezası vermediniz mi?! Şimdi faydasını görüyorsunuz. Umarım kimse bu saçmalığı almaz 👎🏼👎🏼👎🏼👎🏼👎🏼🖕🏼 pic.twitter.com/I3yPB9uJT9

— Nathan Diaz (@NateDiaz209) 20 Nisan 2022

New York Liberty, NFT Sunan İlk WNBA Takımı Oldu

Geçen hafta yapılan bir duyuruya göre New York Liberty, spor ligi tarihinde takıma özel NFT’ler sunan ilk WNBA takımı olacak. İlk sürüm, 7 Mayıs’ta takımın Connecticut Sun’a karşı sezon açılışına paralel olarak 400 NFT’lik bir set olarak gelecek. Liberty CEO’su Keia Clarke geçen hafta medya mensuplarına şunları söyledi:

“Her zaman yenilikçi olmayı hedeflediğimizi düşünüyorum. Liderlik etmeyi seviyoruz ve burada New York’ta lider olmamız gerektiğini hissediyoruz. Sahiplik desteğine sahibiz ve program yayınımızın ne olduğuna devam etmek için gerçekten benzersiz bir fikre sahibiz.”

WNBA, lig çapındaki NFT anlaşmaları söz konusu olduğunda, diğer büyük spor liglerine göre erken bir hamleydi ve geçen Ağustos ayında Top Shot platformuna WNBA sporcularını dahil etmek için Top Shot ve Dapper Labs ile eşleşti.

İlgili Okuma | Algoritmik Stabilcoinler – Bir Dolar Taklitçisi mi?

Pexels’ten öne çıkan resim, TradingView.com’dan Grafikler Bu içeriğin yazarı, bu makalede adı geçen taraflardan herhangi biri ile ilişkili veya bağlantılı değildir. Bu finansal tavsiye değildir.
Yorum Yap