Kripto Köşesi: Spor Dilim

 Kripto Köşesi: Spor Dilim

Görünüşte bir ayı piyasası, spor ve kripto geçişlerinde daha yavaş bir haber haftası getirdi, ancak her hafta sonu için hala etkinlik var – ve bu hafta sonu kesinlikle bir istisna değil.

Etkinlik, geçen haftaki Formula 1 Grand Prix Miami’den geldi ve kriptoya olan ilgi her yıl arttıkça, Formula 1 gibi geleneksel olmayan sporlar için de aynı şey geçerli görünüyor. F1 etkinlikleri için Kuzey Amerika, potansiyel bir Las Vegas yarışı etrafında yeni bir vızıltı ve şimdi ilk Miami Grand Prix’si gerçekleşiyor.

Crypto.com elbette ana sponsor, ancak rakip bir borsa geçen hafta da spor manşetlerinde isimlerini almak için yarışı bir fırsat olarak kullandı. Spor ve kripto aktivitesinde geçen haftanın yarış gününden ve sonrasından bazı hareketlere dalalım.

Spor Dilim

OKX ve McLaren F1 Güvenli Yeni Ortaklık

Crypto.com’un Miami’deki ilk sponsorluğundaki Formula 1 Grand Prix’si geçtiğimiz hafta gerçekleşti ve her türden marka dikeyinde bolca marka heyecanı yaşandı. Crypto.com, yılın başlarında etkinlik için dokuz yıllık bir anlaşma sağladı ve Hard Rock Stadyumu’ndaki tüm biletlerin tükendiği yarışta, hayran bölgesinden konukseverlik terasına ve ardından bazılarına kadar birçok Crypto.com markalı alan görüldü.

Crypto.com ayrıca, yarıştan görüntüleri içeren NFT’leri yayınlamak için etkinlikten yararlandı ve birçok başka “fiziksel buluşma dijital” etkileşimi de vardı.

Bir sıçrama, kripto borsası OKX’in ‘gerilla pazarlama’ yaklaşımını benimsemesi ve yarış günü yaklaşırken McLaren Racing ile çok yıllı yeni bir ortaklık ilan etmesiydi; anlaşma OKX’i Formula 1 ve ilgili espor takımının resmi ana sponsoru olarak güvence altına aldı. Bu hareket, daha önce Avrupa futbol kulübü Manchester City ile bir anlaşma imzaladıktan sonra OKX’in spor arenasında oynamaya artan ilgisinin sinyalini verdi. OKX Pazarlama Direktörü Haider Rafique, ortaklıkla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İş ortaklarımızı tüketiciler ve kullanıcılar için anlamlı etkileşimler sağlama beklentisine göre seçiyoruz; biz sadece marka teşhiriyle ilgilenmiyoruz. Hem hayranlara hem de ortaklara yatırım yaparak gelecekteki ortaklıklar için güçlü bir temel oluşturmak istiyoruz.”

Çeşitli Spor Kulüpleri ve Oyuncularının Sponsoru ‘SportemonGo’ Ticareti Durdurdu

SportemonGo, SGOX jetonlarını bir yıldan kısa bir süre önce piyasaya sürdü ve kısa sürede çeşitli spor ortaklıkları kurmak için çalıştı. Bu, İskoç Profesyonel Futbol Ligi (SPFL) kulüpleri Rangers ve Hibernian’ın beğenilerini ve hatta çeşitli Premier Lig futbolcularını içeriyordu.

Geçen hafta sonu, tokenin sosyal medya hesapları yeniden ortaya çıkmadan önce kararmaya başladı. bir mesaj belirten: “’SGOX Token ticareti durdurdu. Topluluk, SGOX’u L1TF belirteci için kullanmak için oybirliğiyle oy verdi.”

Hem Hiberian hem de Rangers’ın gelecekte bir noktada bir tür blok zinciri tabanlı dijital ürün tekliflerini piyasaya sürmesi bekleniyordu, ancak asıl madde hakkında çok az ayrıntı serbest bırakıldı. Bunu, yalnızca ayı piyasaları sırasında yangına yakıt ekleyen, kötü yürütülen ve muhtemelen aceleye getirilmiş bir durum tespiti listesiyle tebeşirleyin.

İlgili Okuma | NFT Pazarı 2027’ye Kadar 13 Milyar Doların Üzerinde Olacak – Rapor

Crypto.com bu hafta sporda ve kriptoda baskın konuydu ve haklı olarak Formula 1’in Miami Grand Prix’sine ev sahipliği yaptı. Ancak bu, diğer büyük borsaların etkinliğin parıltısının bir kısmını çalmasını engellemedi. | Kaynak: TradingView.com’da CRO-USD

Liverpool Kripto Para Birimi Forma Sponsoruna Yaklaşıyor

Geçen haftaki ‘Slice’da, Liverpool futbol kulübünün potansiyel bir odak noktası ve şu anki sponsor Standard Chartered anlaşmalarının kapanışına yaklaşırken, birincil gömlek sponsorları olarak bir tür kripto para birimi sponsoru tutma istekleri etrafında büyüyen sohbeti ele aldık.

Liverpool’un önümüzdeki sezondan itibaren yılda 100 milyon dolarlık rekor bir rekora imza atması beklenen sponsoru teyit etme noktasında olduğuna dair daha fazla rapor ortaya çıktıkça, bu hafta sadece bir blöf olmakla kalmayıp, bu gevezeliğe bir hafta daha yakın görünüyoruz. Bu sayıya yakın herhangi bir yer, şu anki lider Real Madrid ve Emirates ile yılda 83 milyon doları (ki bu da özellikle bu yıl sona ermek üzere) ile uçarak futbolda lider anlaşma olabilir.

Kulüp, herhangi bir seçeneği araştırmaktan kaçınacaktır, ancak bu nedenle bir kripto sponsorunu henüz bir ‘kilit’ olarak düşünmeyin – Liverpool’un tartıştığı diğer kategoriler arasında geleneksel finans, medya, elektronik, ve seyahat.

İlgili Okuma | Bu Yıl NFT Pazar Yerlerine Zaten 37 Milyar Dolar Gönderildi, Neredeyse 2021’e Eşit

Pexels’ten öne çıkan resim, TradingView.com’dan Grafikler Bu içeriğin yazarı, bu makalede adı geçen taraflardan herhangi biri ile ilişkili veya bağlantılı değildir. Bu finansal tavsiye değildir.
Yorum Yap