Kripto para madenciliği için en iyi stratejiler nelerdir?

 Kripto para madenciliği için en iyi stratejiler nelerdir?

Kripto para madenciliği olasılığı göz korkutucu olabilir, ancak olması gerekmez. En büyük üç madencilik yöntemi şöyledir: yazılım madenciliği, donanım madenciliği ve bulut tabanlı madencilik. Genel olarak, çoğu madencilik spekülasyon yoluyla yapılır, çünkü kripto para madenciliği yaparken karlılığınızı hesaplamanız gerekir.

Her yatırımda olduğu gibi, her zaman risk vardır. Bir dakika istediğiniz kripto para biriminin değeri yüksek olabilir, ancak bir sonraki dakika düşebilir. Madenciler tipik olarak bir kripto para biriminin değerinin artacağına inanıp inanmadıkları hakkında kabaca bir fikre sahiptir ve benim seçmeyi seçecekleri bu kriptolardır.

Genel stratejiler

 • Benim için en kârlı jetonu ara.
 • Düşük bir karma oranıyla başlayan ve birçoğunu elde eden madeni paralara bakın – daha sonra bir borsaya eklendiğini umuyoruz.
 • En kârlı madeni para benim, satmak ve sonra en iyi yatırım olduğuna inandığınız diğer madeni paraları (satın alınabilir veya olmayabilir) satın alın. Bu bir tür spekülatif madencilik.
 • İstediğiniz jetondan kâr elde edip etmeyeceğinizi belirlemek için bir madencilik karlılık hesaplayıcısı kullanmayı unutmayın. Ayrıca, madencilik bir ton elektrik kullandığından, elektrik maliyetlerinizi hesapladığınızdan emin olun.

Donanım madenciliği

Donanım madenciliği inanılmaz derecede popüler, ancak ilk başlangıç ​​maliyeti size çok fazla para kazandıracak. Madencilik donanımına bakarken, seçtiğiniz donanımın hash oranını ve güç tüketimini not etmek önemlidir. Aşağıda olası donanım seçeneklerinin kısa bir listesi verilmiştir:

 • Halong Mining DragonMint T1 : T1, saniyede 16 TH’lik etkileyici bir karma oranına sahip ve bu da onu piyasadaki en verimli donanım parçalarından biri haline getiriyor. Bununla birlikte, 1.480 Watt tüketimi var, bu yüzden çok fazla güç kullanacaksınız.
 • Pangolin Whatsminer M3X : M3X, 1800-2100 Watt arasında değişen devasa miktarda güç kullanan yoğun bir donanımdır. Bu, saniyede 12.5 TH’lik bir hash oranı ile birlikte gelir, ki bu hala T1’den daha düşükse iyidir. Bununla birlikte, M3X’in T1’den çok daha düşük bir maliyeti var.
 • Bitmain Antminer S9i : S9i, Gigabit Ethernet desteğine sahip Çift ARM Cortex-A9 mikroişlemci kullanıyor. Bu güçlü işlemci, donanımın anında gönderilen blokları çıkarmasını sağlar. S9i saniyede 14 TH’lik bir hash oranına sahiptir ve hem T1 hem de M3X’ten daha düşük bir tüketim oranına sahiptir ve kabaca 1.320 Watt’ta saatçilik yapar.

 

Bu üç donanım parçası piyasadaki en popüler donanımlar arasında yer alırken, hiçbir şekilde mevcut olanlar değildir. Örneğin, Avalon6 başka bir ucuz seçenektir, ancak size kâr getirmesi olası değildir. İhtiyaçlarınız için doğru ürünü satın aldığınızdan emin olmak için istediğiniz donanıma araştırma yaptığınızdan emin olun.

Donanım madenciliği terimleri

 • Karma hızı : Karma oranı, bir madencinin kripto para birimini mayınlayan bir matematik algoritmasını çözmek için kullandığı güç miktarını ifade eder.
 • Güç tüketimi : Güç tüketimi , madencilik donanımının çalışırken ne kadar elektrik kullanacağını kullanıcıya bildirir. Güç tüketimi Watt cinsinden ölçülür. Çok fazla güç kullanmaktan kaçınmak için, düşük Watt kullanan donanım bulmak isteyeceksiniz.
 • Enerji verimliliği : Enerji verimliliği Joule cinsinden ölçülür. Güç tüketimine benzer şekilde, madencinin kullandığı enerji miktarı ne kadar düşükse o kadar iyidir. Örneğin, Joule sayısı düşükse, madencinin daha az güç tüketeceğini ve yine de aynı miktarda iş yapmasını önerme eğilimindedir.

Bulut tabanlı madencilik

Basit bir ifadeyle, bulut tabanlı madencilik, uzak veri merkezlerinden paylaşılan gücü kullanan madenciliği ifade eder. Bulut tabanlı madenciliğe başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir ev bilgisayarı, bir kripto para cüzdanı ve birkaç temel gereksinimdir.

Bulut tabanlı madenciliğin artıları

 • Bir madencilik kurulumunu çalıştırmak için klimalı bir alana ihtiyaç duymadan evde yapabilirsiniz.
 • Ek elektrik maliyeti yoktur.
 • Madencilik karlı olmayı durdurursa ekipmanı boşaltmanız gerekmez.
 • Madencilik ekipmanınız tarafından hayal kırıklığına uğrama riski yoktur, bu da çok paraya mal olabilir.

 

Bulut tabanlı madenciliğin eksileri

 • Yüksek sahtekarlık riski.
 • Operatör ile bölüneceği için daha düşük kar elde edin.
 • Kontrol ve esneklik eksikliği.

Bulut tabanlı madencilik türleri

 • Barındırılan madencilik : Bu tür bulut madenciliği, sağlayıcı tarafından barındırılan bir madencilik makinesini kiraladığınız zamandır.
 • Sanal barındırılan madencilik : Bu tür genel amaçlı, sanal bir özel sunucu oluşturur. Bu yöntem için madencilik yazılımı yüklemeniz gerekir.
 • Karma güç kiralama : Bu, özel bir fiziksel veya sanal bilgisayara sahip olmadan bir sağlayıcıdan bir miktar karma güç kiraladığınız yerdir. Bu yöntem oldukça popüler.

Madencilik sözleşmeleri

 • Genesis-madencilik : Bu, kullanıcıların Bitcoin, Ethereum ve Monero madenciliği için karma oranları satın alabildikleri popüler bir şirkettir.
 • Hashflar.io : Bu, sektördeki bazı daha iyi oranları sunan popüler bir sitedir. SHA-256, Scrypt, Ethash ve X-11 gibi karma algoritmalara dayanarak madencilik yapabilirsiniz.
 • Hashing24 : Bu site ücretsiz bir demo sunuyor, böylece kullanıcılar hangi sözleşmeyi seçeceklerinden emin değilseniz suları test edebiliyorlar.
 • NiceHash : Bu site bulut madenciliği, karma kiralama hizmetleri ve çoklu havuz sunmaktadır. Onlar kullandıkça öde temelinde sözleşmesiz karma gücü sunuyor.

 

Not : Hangi karma algoritmaların hangi kripto para birimine ait olduğunu bilmeye değer. Örneğin, Bitcoin SHA-256, Ethereum, Ethminer / Minergate ve Litecoin ile Scrypt ile çalışır. Bir karara geçmeden önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Yazılım

Doğru yazılımı seçmek de bu alanda hayati bir konudur. Kripto paraların madenciliği, iş kanıtı algoritmalarına dayanır. Bu algoritmalar madencilerin verileri işlemesini ve bloklar halinde çeşitlendirmesini sağlar. Bununla birlikte, bir ağda madencilik yapan daha fazla insan, madenciler için zorluğu arttırıyor.

Ethereum, Ethash olarak adlandırılan kendi çalışma kanıtı algoritması üzerinde çalışır. Ayrıca, ‘GHOST’ olarak bilinen kendi protokolüne sahiptir. Bu, Ethereum’un hızlı ateş işlemleri yapmasını ve ağını ‘Gaz’ ile beslemesini sağlar.

Litecoin, Scrypt kullanıyor. Bu, özünde, kodundaki Bitcoin’den çok farklı değildir. Ancak, işlemlerin her 2 1/2 dakikada bir onaylanmasına izin verirken, Bitcoin tipik olarak her 10 dakikada bir onaylanmasına izin verir.

Yazılım hakkında dikkat edilmesi gereken önemli nokta, kripto para birimleri farklı algoritmalarla çalıştığı için farklı yazılımlara ihtiyaç duymalarıdır. Bitcoin için resmi BitCore istemcisini kullanmanız önerilir, oysa Ethereum Ethminer veya Minergate gibi bir şeye ihtiyaç duyacaktır.

Her zaman olduğu gibi, başlamadan önce yeterli araştırma yaptığınızdan emin olun.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap