Kripto Piyasası “Aşırı Korkuya” Giriyor, Sırada Ne Var?

 Kripto Piyasası “Aşırı Korkuya” Giriyor, Sırada Ne Var?

Kripto piyasasının son zamanlardaki düşüşüyle ​​birlikte yatırımcılar piyasadan daha fazla korkmaya başladı. üzerinde kaydedildi Korku ve Açgözlülük Endeksi, bunun kripto para birimleri kullanıcıları için inanılmaz derecede korkutucu bir zaman olduğunu gösteriyor. Dijital varlıkların fiyatlarının düşmeye devam ettiği bu gibi zamanlarda, yatırımcıların daha temkinli olması bekleniyor. Bununla birlikte, bu sefer piyasa, yakın zamanda ortaya çıkma belirtisi olmadan hızla “Aşırı Korku” bölgesine gitmişti.

Yatırımdan Korkuyor musunuz?

Ayın başında, Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimleri, sonunda piyasanın geri kalanını yıkayacak bir toparlanma eğilimine başlamıştı. Fiyatlar yükseldikçe, piyasaya yeniden akın eden yatırımcılar arasındaki olumlu hava da yükseldi. Ancak kısa bir süre sonra piyasa, boğa rallisiyle gelen önemli düzeltme trendlerinden birine başladı ve şimdi yatırımcılar daha fazla aşağı yönlü risk almak yerine geri çekilmeyi seçti.

İlgili Okuma | CeFi Platform Celsius, ABD’deki Yalnızca Akredite Yatırımcılara Getirilen Ödülleri Kısıtlıyor

Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasanın düşüşte olduğunu gösteriyor. aşağı kayan ölçek Piyasanın her iki tarafında nötr bir duygu ile sona eren geçen haftadan beri. Ancak Pazartesi günü, bu, bitcoin’in sonunda 43 bin dolarlık bölgeye düşmesiyle hızla korkuya dönüştü. Salı günü, piyasanın aşırı korkuya kapılması ve 20 puanlık düşük bir puana yol açması nedeniyle, başlı başına daha kötü olduğunu kanıtladı.

Şimdi, Çarşamba günü 25 puanla biten Salı gününden daha iyi başlasa da, yine de kısa vadede iyi haberler anlamına gelmiyor. Yatırımcılar piyasadan korktuklarında, daha fazlasını kaybetme korkusuyla piyasaya para yatırmama eğilimindedirler. Bu aynı zamanda, madeni paralarının daha da değer kaybetmesinden korktukları için piyasadan kar elde eden insanları da tetikler. Bu kadar düşük bir momentumla, fiyatlar başka bir toparlanma sahnelemek yerine daha fazla zarar görebilir.

Korku Kripto İçin İyi mi?

Piyasanın kripto para birimlerine karşı nasıl hissettiğine gelince, bu genellikle kişisel bir bakış açısı meselesi olabilir. Korku doluyken piyasadan uzak durmanın en iyi bahis olduğuna ve ancak fiyatlar toparlanmaya başladığında yatırım yapmaya inananlar var. Ancak bunun tam tersine inananlar da var.

İlgili Okuma | Ronin Hack Aftermatch: Axie Infinity’nin 1 Milyon Dolarlık Hata Ödülü

“Kan satın al” düşünce okuluna üye olanlar, onlara “indirimli” madeni para satın alma fırsatı verdiği için genellikle bu gibi düşüş trendlerini memnuniyetle karşılar. Bu esas olarak yatırımcının risk iştahına bağlıdır.

Yine de, en büyük rallilerden bazılarının, piyasanın bir fiyat düşüşünden güçlenmesinden sonra gelmesi hala mantıklı. Piyasanın aşırı korku içinde fiyatların toparlanmaya başlamasıyla çok hızlı bir şekilde açgözlü hale geldiğini gören Şubat sonu/Mart başında durum buydu.

Toplam piyasa değeri 1.8 trilyon dolara düştü | Kaynak: TradingView.com’da Kripto Toplam Piyasa Değeri
Psychology Today’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan çizelge


Yorum Yap