Kripto Piyasası Geri Dönüşü Geliyor mu? Analitik Firması, Bu Metrikteki Ani Yükselişin Trendin Tersine Dönmesini Tetiklediğini Söyledi

 Kripto Piyasası Geri Dönüşü Geliyor mu?  Analitik Firması, Bu Metrikteki Ani Yükselişin Trendin Tersine Dönmesini Tetiklediğini Söyledi

Önde gelen bir kripto analiz firması, kripto para fiyatları ile enflasyon seviyeleri arasında bir korelasyon olduğunu söylüyor.

Enflasyonun açıklanmasının ardından oranSantiment, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Mart ayında %8,5 arttı diyor Sonuç olarak kripto piyasasının bir artış yaşadığını söyledi.

“Enflasyon ve TÜFE verileri kripto topluluğu için ana ilgi konuları olduğunda, genellikle fiyat geri dönüşleri meydana gelir. Tüketici fiyat verilerinin Mart ayında beklenenden daha yüksek %8,5 artış göstermesiyle bugün iyi bir kripto sıçraması gördük.”

analitik firması diyor Sosyal medya platformlarında “enflasyon” ve “TÜFE” anahtar kelimelerinin görülme sıklığı arttığında Bitcoin fiyatının tersine dönme eğiliminde olduğunu.

“’Enflasyon’ ve ‘TÜFE’ ifadelerine bakarsak, bu konular yükseldiğinde piyasanın tam tersine döndüğünü görebiliriz.”

Kaynak: Santiment Kaynak: Santiment

Örnek olarak Santiment, Federal Açık Piyasa Komitesi’nden sonra Mart ortasında bir kripto dibinin oluştuğunu söylüyor. not alınmış enflasyonun “yüksek” kaldığını söyledi. Analitik firmasına göre, Mart ayında %8,5 artan TÜFE’den kaynaklanan artışın Bitcoin için başka bir dibe işaret edip etmeyeceği görülmeye devam ediyor.

Kaynak: Santiment

Analiz firması ayrıca, “enflasyon” ve “TÜFE” anahtar kelimelerinin sosyal medya platformlarında görünme sıklığındaki artışın, fiyatın geri dönüşünü garanti etmediğini söylüyor.

“Süper yüksek sosyal hacimler genellikle bir fiyat değişikliğinin habercisidir.

Bu sivri uçların her zaman kesin bir üst veya alt oluşumun olduğu anlamına gelmediğini unutmayın.

Ancak bu, kripto kalabalığının bir olayı rasyonelleştirdiği her seferde, sanki bir grup olarak ‘Tamam, şimdi bunun neden olduğunu biliyoruz’ diye ilan ediyormuş gibi olduğu anlamına geliyor. Ve sonra genellikle bu kalabalık fikir birliğinden sonra ters fiyat tepkisi ortaya çıkıyor.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/vectortatu/Natalia Siiatovskaia
Yorum Yap