Kripto Piyasasına Coronavirus Etkisi

Coronavirus salgını ve kripto piyasası düzeltmesi arasında doğrudan bir bağlantı yoktur, ancak işaretler oradadır. Yatırımcılar paniğe kapılmaya başladıkça kripto düşüşü hızlanıyor.

Kripto Pazarları Ezildi

Kripto para piyasaları, sell off hızlanırken haftanın başından bu yana 50 milyar dolar kaybetti. Yalnızca son 24 saat içinde, toplam piyasa değeri, bu yılki dijital dumandaki artışların artmasıyla % 7,5 daha düştü ve 240 milyar dolara indi.

Bitcoin birkaç temel destek seviyesinden düştü, sonuncusu yüksek 8k $ aralığında. Bir sonraki büyük testi 8.300 dolarlık ağır bir destek. Bunun yapılmaması, altcoinlerin çoğunluğu için tam bir teslimiyetle sonuçlanacaktır.

Bu yazıyı yazarken BTC geçen ay bu saatte 8.700 dolar seviyesine sahipti. Pazarın geri kalanı, Ethereum’un % 9 daha düşmesi ve diğerlerinin birçoğu üst üste ikinci gün için çift haneli rakam bırakmasıyla sert bir şekilde düştü.

Şimdiye kadar yapılan düzeltme, bitcoin için yaklaşık % 18’dir, böylece daha fazla düşebilir.Ancak gerçek şu ki, Coronavirus (Corvid-19) salgını ne olursa olsun, kripto pazarları için bunların hepsi hala normal.

Sahte Haber Salgını

Sahte haberler virüsün kendisinden daha hızlı yayılıyor gibi görünüyor ve her zamanki gibi sosyal medya merkez üssü. Yanlış bilgilendirme için bir alan olan Facebook, yakın zamanda Coronavirus ile ilgili veya hatta bahseden reklamları engellemek için önlemler getirdi. Bir şirket sözcüsü Business Insider’a şunları söyledi;

Salgının merkez üssü olan Çin’in her türlü medyaya ve otoriter devletin halka salıvermeye karar vermesine bağlı olduğu yaygın olarak bildirildi.

BBC, YouTube’un, sahiplerine Google’dan kazanç sağlayan reklamverenleri cezbeden, yüksek trafikli sahte videoların da bir serası haline geldiğini sözlerine ekledi.

Çin’in Wuhan’da da başlayan 5G sunumuna bir bağlantı da dahil olmak üzere bazı vahşi komplo teorileri video yükleme platformunda yayınlandı. Ayrıca, virüsün bir Çin laboratuarında biyo-silah programının bir parçası olarak tasarlandığı raporları da var.

Bunların hiçbiri henüz doğrulanmadı, ancak yine de onlardan kâr sağlayan sosyal medyayı yayıyorlar. Kripto para birimleri de dahil olmak üzere küresel yatırımcılar endişeli ve şu anda büyük varlıkların çoğu düşüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi