Kripto Tüccarı Bitcoin (BTC) Uyarısı Verdi, Kapitülasyonun Gelebileceğini Söyledi – İşte Hedefi

 Kripto Tüccarı Bitcoin (BTC) Uyarısı Verdi, Kapitülasyonun Gelebileceğini Söyledi – İşte Hedefi

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, yatırımcıların yükselişin tersine dönmesi hakkında konuşmaya başlamadan önce Bitcoin için güçlü bir teslimiyet gerekebileceğini söylüyor.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, daha önce Bitcoin’in boğa koşusunun bir sonraki ayağını beslemek için bir teslimiyet çağrısında bulunduğunu ancak aradığını hiçbir zaman gerçekten elde edemediğini söyledi.

BTC üçüncü kez 40.000 dolar seviyesinin altına düşerken, yakından takip edilen analist şimdi potansiyel bir kapitülasyonun nasıl görüneceğine bakıyor.

Cowen, BTC’yi on yıllık büyüme yörüngesinde destekte tutan en önemli uzun vadeli hareketli ortalamalardan üçüne işaret ediyor; bunlar 300 haftalık, 200 haftalık ve 100 haftalık hareketli ortalamalar. 100 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) altına bir düşüşün tarihsel olarak boğalar için birincil fırsat olduğunu söylüyor.

“Bu gerçekçi senaryolardan biri, geçmişte destek olarak tuttuğumuz bazı uzun vadeli hareketli ortalamalara bakmak olabilir. 200 haftanız var… Ayrıca 300 haftanız var ve sonra 100 haftanız var. Yani bu üç alana bir tür değer alanı olarak bakıyorsunuz. 100 haftalık SMA şu anda 36.000 dolar civarında, bu nedenle 100 haftalık hareketli ortalamayı izole ederseniz, 100 haftanın altına her düştüğümüzde, o dönemin Bitcoin satın almak için en iyi zaman olduğunu fark edeceksiniz. yeni boğa piyasasına…”

Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Cowen, 100 haftalık hareketli ortalamanın Bitcoin için kumdaki bir sonraki ana hat olacağını söylerken, momentum yükselirse BTC’nin şu anda yaklaşık 200 haftalık hareketli ortalamada bir sonraki büyük seviyeyi test etmek için daha da düşebileceğini söylüyor. Mevcut fiyatlardan %40 indirim.

“Bunun altında, belli ki kaderle randevunuz var… bu 200 haftalık hareketli ortalama. Bu şu anda 21.600$, yani Bitcoin 21.600$’a giderse, %40 daha düşüşten bahsediyorsunuz. Kulağa çok gibi geldiğini biliyorum ama dinle… Bunu hatırlamalısın, sadece ‘bu olamaz’ gibi şeyler söyleyerek, daha önce de oldu. 6.000 dolardan Bitcoin alıcısıydım ve 3.000 dolara çıktığını gördüm. 7.000 dolar ve 10.000 dolardan Bitcoin alıcısıydım ve yine de 3.800 dolara düştüğünü izledim. Bu yüzden insanların size bunun olamayacağını söylemelerine izin vermeyin. Bunun daha önce gerçekleştiğini gördük.”

300 haftalık hareketli ortalamaya kadar, Bitcoin, Mart 2020’deki Covid kaynaklı piyasa çöküşü sırasında kısa bir süre için yalnızca bir kez dokundu. Cowen, bunun olmasını beklemediğini söylüyor, ancak BTC’nin 300- haftalık hareketli ortalama şu anda 21.400 dolar civarında bulunuyor.

Yazma sırasında, Bitcoin 37.807 dolardan işlem görüyor.

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/digitalart4k/Natalia Siiatovskaia
Yorum Yap