Kripto Yatırımcıları Bitcoin, Terra, Cardano, Solana Falter Olarak Hafta Sonu Düşüşüne Hazırlanıyor ⋆ ZyCrypto

 Kripto Yatırımcıları Bitcoin, Terra, Cardano, Solana Falter Olarak Hafta Sonu Düşüşüne Hazırlanıyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp Bitcoin, tüccarlardan gelen artan satış baskısı altında 40.000$’ın altına düşmeye başladı. Ethereum, Cardano ve Solana gibi diğer altcoinler, katliam devam ettikçe daha da sert düşüşlerle karşı karşıya kaldı. Kripto para piyasaları için piyasa değeri 1,87 trilyon dolar.

Grafiklerdeki en iyi Kripto para birimleri, ayın başından bu yana elde edilen kazanımların çoğunu kaybederek yaklaşık %3-5 oranında kayıp yaşadı. Bitcoin en sert darbe olmasa da, düşüş dünyanın en büyük kripto para biriminin 40 bin doların altına düştüğünü gördü.

Bitcoin’in Büyük Dip

Salı günü, Bitcoin 16 Mart’tan bu yana ilk kez 40.000 doların altına düştüğü için haftaların en sert düşüşünü yaşadı. Varlık, Bitcoin konferansından elde edilen vızıltılardan 47.106 dolara ulaştıktan sonra hafta içinde %13.26 kadar kaybetti. Miami’de.

Düşen fiyatların nedenini açıklamak için çeşitli nedenler öne sürülmüştür. Birkaç uzman tarafından öne sürülen önemli bir neden, Bitcoin ile yılın başından beri izlenen ABD borsası arasındaki artan korelasyondur. Geçen hafta sonu başında Nasdaq 100 hareketli ortalamanın altındaydı ve Bitcoin’in hisse senetleriyle senkronize olarak değerinin bir kısmını kaybetmesi bekleniyordu.

Fed’in para politikasını sıkılaştıracağına dair fısıltılar hafta sonu yükseldi ve büyük olasılıkla fiyatlarda düşüşe yol açtı. Enflasyonun 40 yılı aşkın bir süredir ilk kez %9’u aşma tehdidi ile analistler, Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırabileceğini tahmin ediyor.

Satori Research CEO’su Teong Hng, “Fed’in yaklaşan toplantıda 0,5 puanlık adımlarla sıkılaşması ve aylık 95 milyar dolarlık bilanço akışı, kripto piyasalarının düşüşe geçmesine neden oldu” dedi.

Reklam &nbsp &nbsp

Son 7 gün içinde Bitcoin %8’in üzerinde değer kaybetti ve haftalar sonra ilk kez piyasa değerini 800 milyar doların altına düşürdü. Tüccarlar şiddetli kaosu anlamakta zorlanırken, işlem hacmi %117,07’ye yükselirken, varlık %40’ın üzerinde bir pazar hakimiyetini korumayı başardı.

Altcoin Piyasaları

Altcoinler görünüşte darbenin yükünü taşıyor gibi göründüğü için, bu hafta piyasaları vuran devasa fiyat düzeltmesinde Bitcoin en sert darbe olmadı. En büyük 10 kripto para birimi arasında, Avalanche’ın AVAX’ı son 7 günde %10.69’luk bir kayıp kaydederken, LUNA’nın kaybı ise %18’di.

Ethereum, 3.000 doların altında işlem yapmak için değerinin %7’sini kaybederken Solana ve Cardano sırasıyla 101 ve 0.9477 dolardan işlem yapmak için %11 kayıp paylaştı.

Valkyrie’deki araştırma başkanı Josh Olszewicz, “altcoin’lerin güçlü düşüş eğilimi gösteren ticaret ortamlarında Bitcoin’i aşağı yönde aşırı performans gösterme eğiliminde olduğunu” belirtti. Trendin nedeninin, altcoin yatırımcılarının “genellikle daha az uzun vadeli mahkumiyete sahip olmaları” olduğunu da sözlerine ekledi.


Yorum Yap