Küçük Sermayeli Altcoinler, Bitcoin ve Eter Kazançlarının Önünde Yürümeye Devam Ediyor

 Küçük Sermayeli Altcoinler, Bitcoin ve Eter Kazançlarının Önünde Yürümeye Devam Ediyor

Küçük sermayeli altcoinler, son zamanlarda en iyi performans gösterenlerden biri oldu. Düşüş trendi boyunca bile, bu düşük piyasa değeri olan kripto para birimleri, Bitcoin ve Ethereum gibi daha büyük muadillerine kıyasla daha iyi kazançlar sağladı. Küçük sermayeli altcoinler, pazarın geri kalanı zarar görürken kârlılıklarını bir kez daha göstererek bu performansı başka bir haftaya taşıdılar.

Küçük Kap Altcoinler Liderlikte Kalıyor

Geçen hafta, küçük sermayeli altcoinler, kar getiren tek endeks olurken, diğerleri kayıplarda boğuldu. Bu hafta devam etti ve ardından diğer endeksler zayıflarken yeşildeki tek endeks olarak kaldı. Bu küçük sermayeli altcoinler, genellikle tutarlı kazanımları açıklayan küçük ama sıkı sıkıya bağlı bir destekçi topluluğunu destekler.

İlgili Okuma | LUNA %80 Artacak mı? İşte Analistlerin Düşündükleri

Bu endekslerin aylık performansları, yan yana yerleştirildiğinde keskindir. Örneğin, Küçük Sermaye Endeksi bu ay için yükselişte ve bu ay pozitif getirilerde %17’ye varan yüksek bir seviyeye ulaştı. Ancak, çok daha büyük piyasa kaplarına sahip kripto para birimlerinden oluşan diğer endeksler, aynı getirileri kaydedemedi, hepsi aynı zaman diliminde.

küçük sermaye endeksi performans tablosu

Small Cap Index is the only one in the green | Source: Arcane Research

Bu endeks, 16 Mart’a kadar olan günlerde %0 civarında gezindikten sonra bu kadar yükseğe tırmandı. Bu noktada Küçük Sermaye Endeksi ivme kazanmaya başladı ve yeşildeki tek endeks oldu.

Daha Büyük Endeksler Nasıl Performans Gösterdi?

Bitcoin, Mid ve Large Cap endekslerine bakıldığında, son zamanlarda en iyi yatırımın daha küçük altcoinler olduğu aşikar. Bunların tümü, piyasada son zamanlarda kaydedilen küçük bir toparlanmadan sonra bile kırmızıda kaldı. Bu endeksler, yılın daha iyi bir bölümünde kâr işaretinin altında kaldı ve bu da onları küçük sermayeli altcoinlere kıyasla daha az çekici bir yatırım seçeneği haline getirdi.

Tradingview.com'dan kripto toplam piyasa değeri tablosu

Crypto market at $1.8 trillion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

Bitcoin, tüm endeksler için en yüksek kayıp marjlarından birini kaydederek düşüş eğiliminde. Muadili Küçük Sermaye Endeksi ile birlikte %5 kayıp kaydetti ve bu da getiriyi -%5’te negatif gördü.

İlgili Okuma | HubSpot Hack Sonuçları Circle ve BlockFi gibi Büyük Şirketlerin Veri İhlaliyle Sonuçlandı

Large Cap Index’e gelince, Bitcoin ve Mid Cap’e kıyasla biraz daha iyi performans gösterdi ancak yine de kâr alanına girmedi. Aynı zamanda geçen ay kaydedilen -%3 ile kırmızı bölgede kalıyor.

Bununla birlikte, Ethereum en güçlü performans gösterenlerden biri oldu ve pazar hakimiyeti geçen hafta %1 arttığından beri. Bitcoin’e göre, ETHBTC şimdi 0.07’nin üzerine çıktı.

Featured image from Coinlib, chart from TradingView.com


Yorum Yap