Kurumlar, Faiz Artışı Belirsizliği Ortasında Kripto Piyasalarından Dördüncü Hafta Çıkışlarını Tetikliyor: CoinShares

 Kurumlar, Faiz Artışı Belirsizliği Ortasında Kripto Piyasalarından Dördüncü Hafta Çıkışlarını Tetikliyor: CoinShares

Önde gelen bir dijital varlık yöneticisi, kurumsal yatırımcıların ekonomik belirsizlik karşısında kripto para birimlerinden elden çıkarma yönünde haftalarca süren bir eğilime devam ettiğini söylüyor.

En son CoinShares Dijital Varlık Fonu Akışlarına Göre Haftalık Raporkripto yatırım ürünleri geçen hafta toplam 120 milyon dolar çıkış gördü.

“Dijital varlık yatırım ürünlerinde toplam 120 milyon ABD doları çıkış görüldü ve bu 4 haftalık süreçte toplam çıkışlar 339 milyon ABD dolarına ulaştı. Bu, tanık olunan 467 milyon dolarlık çıkışa yakın olmasına rağmen, bu yılın başında görülen düşüş eğilimini yansıtmıyor. Bölgesel olarak, çıkışlar %41 ve Avrupa %59’u oluşturan Amerikalar arasında oldukça eşit bir şekilde bölündü.”

Kaynak: Madeni Para Hisseleri

CoinShares, Bitcoin’in (BTC) çıkışların önemli bir bölümünü oluşturduğunu ve 11 aydaki en büyük düşüşüne tanık olduğunu söylüyor.

“Bitcoin, Haziran 2021’den bu yana en büyük tek haftalık çıkış olan 133 milyon ABD doları ile çoğunluk çıkışlarını gördü. ABD Merkez Bankası’nın şahin söylemleri ve son fiyat düşüşü dışında bunun kesin nedenini tespit etmek zor.”

Önceki dört hafta içinde 310,8 milyon dolar düşmesine rağmen, yıldan bugüne BTC hala 120 milyon dolarlık net girişe tanık oldu.

İkinci sıradaki kripto varlık Ethereum da 25 milyon dolar azaldı ve 17 haftadan sadece beşinin net çıkış sinyali vermesine rağmen, ETH’nin yıldan bugüne çıkışları 194 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Akıllı sözleşme platformu Solana (SOL) da haftada 1,5 milyon dolar düştü, ancak ayda 2,3 milyon dolarlık giriş ayarına kadar pozitif kaldı.

CoinShares, bu hafta kırmızı denizin ortasında bir parlak noktanın, popüler Bahamalar merkezli kripto para borsası FTX’in yerel varlığı olan FTX Token (FTT) olduğunu belirtiyor.

“FTX Token… geçtiğimiz hafta toplam 38 milyon ABD dolarına ulaşan girişlerle negatif trendi yakaladı, izlediğimiz tüm kripto varlıklarının en büyüğü.”

Kaynak: CoinShares Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/serbest stil görseller/Sensvector
Yorum Yap