Ledger Kripto Cüzdanı, Saldırıya Uğradı!

Ledger Çarşamba günü yaptığı açıklamada, e-ticaret veritabanının Haziran ayı sonunda saldırıya uğradığını ve yaklaşık bir milyon e-posta adresinden ödün verdiğini söyledi. Hiçbir kullanıcı fonu ihlalden etkilenmedi.

Bir blog yazısında , Fransız bitcoin donanım cüzdan şirketi, müşteriler için iletişim ve sipariş bilgilerinin de ortaya çıktığını açıkladı.

Ledger, 9.500 müşterinin alt kümesinde ad ve soyadı, posta adresi ve telefon numarası gibi ayrıntıların sızdırıldığını ekledi.

Ledger’in hata programına katılan bir araştırmacı, güvenlik açığını keşfetti ve 14 Temmuz’da bildirdi. Ledger, sorunu düzelterek yanıt verdi.

Saldırgan, şirketin sipariş onaylarını ve promosyon e-postalarını göndermek için kullanılan pazarlama ve e-ticaret veritabanına, o zamandan beri devre dışı bırakılan bir API anahtarını kullanarak erişti. Ödeme bilgileri, şifreler ve fonlar etkilenmedi.

Ledger, “Bu veri ihlali, donanım cüzdanlarımız veya Ledger Live güvenliğiniz ve güvenli ve hiç tehlikede bulunmayan kripto varlıklarınızla hiçbir bağlantıya ve etkiye sahip değil.” diyerek açıklama yaptı.

Ledger, ihlal için “son derece pişman” olduğunu söyledi. Şirket, 17 Temmuz’da Fransa Veri Koruma Kurumu CNIL’e bir rapor sunduğunu ve dört gün sonra “veri ihlalinin potansiyel hasarlarını değerlendirmek ve potansiyel veri ihlallerini belirlemek için” Orange Cyberdefense ile ortaklık yaptığını belirtti.

Defter, çalınan verilerin internette satıldığına dair kanıt arıyor, ancak şu ana kadar hiçbir şey bulunamadı. Firma, kullanıcıları “kötü niyetli dolandırıcıların kimlik avı girişimlerine her zaman dikkat etmeleri” konusunda uyardı.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Boboo AMA serisi Bana isteğini sor

0
Boboo ama serisi  öncelikle bunun amacını kısaca anlatmak gerekirse, proje sahipleri mevcut olan veya yeni tanıtılması gereken projelerini bana istediğini sor başlığı ile kullanıcıların...