Libra, Baş Hukuk Müşaviri Olarak Eski Bir FinCEN Yetkilisini Aldı

Facebook liderliğindeki Libra projesini yöneten İsviçre merkezli kuruluş, eski bir ABD hükümet yetkilisini genel danışman olarak atadı.

Salı günü Libra Birliği tarafından açıklanan Robert Werner, daha önce Mali Suçları Koruma Ağı (FinCEN) müdürü ve Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi müdürü olarak önceki görevlerinden “zengin bir düzenleyici ve icra deneyimi zenginliği” ile projeye katıldı. (OFAC’nin).

Werner ayrıca Hazine Müsteşarlığı, Terörizm ve Finansal İstihbarat Genel Sekreteri ve Genel Danışmanlık Ofisi İcra ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu.

Yeni atama, Stuart Levey‘in Mayıs ayının başında ilk genel müdürü olarak getirilmesinin ardından Libra’nın eski bir FinCEN yetkilisini ikinci kez kiralaması oldu . Yeni rol için HBSC’den ayrılan Levey, Libra’nın “teknoloji inovasyonunu sağlam bir uyumluluk ve düzenleyici çerçeveyle birleştirmek” yönündeki çabalarını denetlemek için ileride bir araya gelmesi bekleniyor.

Nisan ayının ortalarında, Cenevre merkezli Libra Birliği İsviçre Finansal Piyasa Denetim Otoritesi ile bir ödeme sistemi lisansı için başvuru sürecini başlattı. Bununla birlikte, projenin bugüne kadar sorunları vardı. Fiyat para birimlerine bağlı orijinal bir stabilcoin konsepti için düzenleyici bir geri tepme dalgasından sonra , plan Nisan ayında bir şekilde sulandı ve şimdi her biri farklı bir para birimini temsil eden bir dizi stabilcoin geliştirecek.

Libra’ya katılmadan önce, Werner aynı zamanda GRH Consulting’in kurucusu ve CEO’suydu ve HSBC, Goldman Sachs ve Merrill Lynch gibi finansal firmalarda üst düzey görevlerde bulunmuştu.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi