Litecoin (LTC) Nedir?

 Litecoin (LTC) Nedir?

Litecoin, Ekim 2011’de piyasaya sürüldü ve en eski ana altcoin oldu. Sonuç olarak, çoğu altcoine göre iyi kurulmuş bir ekonomiye ve geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir. Ayrıca, borsalarda ve muhtemelen Bitcoin’den sonra en popüler kripto para birimlerinden olduğu bilinmekte  karanlık ağda çok fazla desteğe sahiptir. Piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra, madeni para, ekran kartlarıyla Bitcoin madenciliğinden zevk alan ve kazanç sağlayan eski Bitcoin GPU madencileri arasında popüler olmaya başladı.

Coinbase eski teknik sorumlusu ve bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından yaratıldı. Charlie ayrıca 2014 yılının sonlarında Hong Kong merkezli borsa BTCC’nin CEO’su olan dünyanın ikinci en büyük borsası olma özelliğini taşıyan Bobby Lee’nin kardeşi.

Charlie Lee, 2017 yılının ortasında Litecoin’e tam zamanlı olarak odaklanmak için Coinbase’den ayrıldı. Aralık 2017’de Charlie, Litecoin Vakfı‘nın kripto uzmanı, geliştiricisi ve genel müdürü olarak herhangi bir finansal çıkar çatışmasından kaçınmak için LTC’nin büyük bölümünü sattığını açıkladı. Sosyal medyadaki kripto para biriminin durumu hakkında düzenli bir yorumcu olan “Büyülü Kripto Dostları” gösterisi ve çeşitli konferanslarda, Charlie ifadelerini Litecoin fiyatını etkilemek için algılanan herhangi bir girişimden uzaklaştırmak istedi.

Litecoin Vakfı  teşvik ve LTC geliştirmeye adanmış, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. İki tam zamanlı geliştirici istihdam eder ve çok sayıda danışman, katkıda bulunan, büyükelçi ve diğer gönüllüler tarafından desteklenir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap