Londra merkezli blockchain oyun geliştiricisi First Light Games, 5 milyon dolarlık token satışı finansman turunu tamamladı

 Londra merkezli blockchain oyun geliştiricisi First Light Games, 5 milyon dolarlık token satışı finansman turunu tamamladı

First Light Games, Animoca Brands ve Mechanism Capital liderliğindeki, oyna-kazan mobil tabanlı oyunu Blast Royale’i geliştirmek için 5 milyon dolarlık özel jeton satış turunu başarıyla tamamladı.

Londra merkezli oyun geliştirme firması bugün yaptığı duyuruda, İlk Işık Oyunları Blockchain tabanlı mobil oyunu Blast Royale’in geliştirilmesini ve benimsenmesini artırmak amacıyla 5 milyon dolarlık özel jeton satışını başarıyla tamamladı. Özel jeton satışı, geçtiğimiz yıl içinde 150’den fazla NFT ile ilgili şirkete yatırım yapmış olan bir blok zinciri şirketi olan Mechanism Capital ve Animoca Brands dahil olmak üzere alandaki en iyi yatırımcılar tarafından yönetildi.

Toplanan fonlar, oyunu geliştirmeye devam etmek, en iyi yetenekleri çekmek ve oyun topluluğunu büyütmek için kullanılacak. Ayrıca, fonlar, First Light Games’in e-spora geçişi planladığı için yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan turnuvalar ve yüksek bahisli Blast Royales dahil olmak üzere oyunda yeni özellikler oluşturmak için kullanılacak.

Özel satış ayrıca Dragonfly Capital, DeFiance Capital, Play Ventures Future Fund, Double Peak, Polygon, C² Ventures, Morningstar Ventures, DWeb3, Merit Circle, Ancient 8 ve AvocadoDAO dahil olmak üzere diğer en iyi kripto yatırım şirketlerinin ve melek yatırımcıların katılımını memnuniyetle karşıladı. Nick Chong ve Santiago R Santos, raunttaki dikkate değer melek yatırımcılardı.

First Light Games CEO’su Neil McFarland, şirketteki en iyi ve etkili kripto yatırımcılarının varlığının, Blast Royale’de başarılı bir GameFi ekosisteminin temelini oluşturduğunu paylaştı. Neil, ortak bir vizyonla, yatırımcıların “Blast Royale’i (blok zinciri alanında) en iyi oyun oyunlarından biri” haline getirmeyi ve oyunculara “Battle Royale oyununu Web3 nesline uygun hale getiren çekici ve eğlenceli bir oyun” sunmayı hedefliyor. .

NFT ve GameFi patlaması sırasında 2021’de geliştirilen Blast Royale, kullanıcılara bir royale hayatta kalma maçında savaşacakları bir platform sunuyor. Oyun, çeşitli ödüller kazanmak için ‘son ayakta kalan’ bir yarışmada dövüş alanlarına giren 30 oyuncuyu içerir. Oyuncular, oyun içinde kazanılan veya toplanan NFT öğelerini kullanarak karakterlerini geliştirmek için savaşır ve ödüllerini kullanır. Oyuncuların meta envanteri, bir maça taşınan öğelerin kalitesini ve karakterlerinin faydasını etkiler.

Blast Royale iki yerel belirteç kullanır, birincil belirteç olan Blast ($BLST) ve Blast Royale metaversiyonunun oyun içi oyna ve kazan belirteci Craft Spice ($CS). $CS jetonu, oyunculara, karakteriniz için iyileştirici ekipman satın almak veya hasarlı ekipmanı onarmak da dahil olmak üzere oyun içinde çok çeşitli faydalar sağlar. Oyuncular, performanslarına, harcanan zamana ve genel çabaya dayalı olarak battle royal maçlarını oynarken $CS jetonları kazanırlar. $BLST jetonu, kullanıcıların NFT’leri satın alabilecekleri Blast Royale pazarındaki ana jetondur.

150’den fazla oyun ve NFT ile ilgili girişime yatırım yapan, Animoca Brands yönetim kurulu başkanı ve kurucu ortağı Yat Siu, Blast Royale’in GameFi endüstrisini “yüksek oyun kalitesi” ile değiştireceğine inanıyor.

Siu, “Şimdiye kadar kaydedilen ilerleme ve First Light Games ekibinin birkaç ikonik hit oyundan oluşan güçlü geçmişi göz önüne alındığında, Blast Royale’in yeni nesil oyuncular için çekici ve çekici bir metaverse girişi olacağına inanıyoruz” dedi.

Benzer bir nefeste, Mechanism Capital Müdürü Eva Wu, şirketin büyüyen kripto oyun endüstrisine yatırım yapma hedeflerini yeniden doğruladı.

Eva Wu bir röportajda, “Kripto oyunları gibi bir alan emekleme dönemindeyken, alanın nasıl geliştiğini şekillendiren güçlü düşünürleri desteklemek inanılmaz derecede önemlidir” dedi. “Takımla çalışmaktan çok heyecanlıyız [Blast Royale] oynayarak kazanılan bir dünyanın nasıl görünebileceğinin üstesinden gelmek için.”

2022 yılının ikinci çeyreğinin sonunda, Blast Royale geliştirme ekibi oyun için bir test ağı başlatmayı planlıyor ve bu ağ başarılı olursa üçüncü çeyrekte oyunun küresel lansmanını başlatacak. Son olarak, ekip ayrıca oyun ekipmanına rekabetçi bir meta oyun katmanı ekleyerek oyunculara savaşa girmeleri için en uygun teçhizat üzerinde stratejik bir temsilcilik sağladı.


Yorum Yap