LUNA Beş Kuruşun Altına Düşerken Terraform Labs “Acil” Planlarını Paylaştı

 LUNA Beş Kuruşun Altına Düşerken Terraform Labs “Acil” Planlarını Paylaştı

Bu makaleyi paylaş

Terraform Labs, Terra’yı çökmekten kurtarmak için UST yanma oranını hızlandıracak bir planı onayladı.

Terra Çöküşten Kaçınmayı Amaçlıyor

Terra hala kriz modunda.

Katman 1 blok zincirinin geliştirme şirketi Terraform Labs, şunları paylaştı: yeni bir güncelleme Perşembe günü, ağı tamamen çöküşten kurtarmayı önerdiği bir dizi acil durum önlemini detaylandırıyor.

Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un Çarşamba günü yaptığı açıklamada da onayladığı UST yakma oranını hızlandırmak için bir plan içeriyorlar. Öneri UST’nin günlük para basma kapasitesinin 293 milyon $’dan 1,2 milyar $’a yükseldiğini görecekti, bu da sahiplerin UST’lerini LUNA için nakit olarak çekebilecekleri anlamına geliyordu. Bunun UST’yi sabitleyiciye yaklaştırması umulur, ancak bu aynı zamanda LUNA’nın arzının daha hızlı artacağı anlamına gelir. Teklif, basın zamanında 450 milyondan fazla LUNA oyu aldı ve %50’den biraz fazlası hareket lehinde oy kullandı. Yaklaşık %49’u öneriden çekimser kaldı ve kalan azınlık buna karşı oy kullandı. Altı günde biter.

Terraform Labs ayrıca ağı kurtarmak için birkaç ek “acil durum eylemi” önerdi. Bunlar, Terra’nın topluluk havuzunda tutulan tüm kalan UST’leri yakmayı, şu anda Ethereum’da tutulan 371 milyon UST’yi yakmayı ve “ağı yönetişim saldırılarından korumak için” 240 milyon LUNA jetonunu stake etmeyi içeriyor.

Terra, algoritmik stabilcoini UST sabit değerini kaybettiği için bu hafta bir erime ile karşı karşıya kaldı. UST doların fiyatını takip etmeyi amaçlarken, Çarşamba günü kısa bir süreliğine 0.30$’a düştü ve hala 0,50$’da sabitin altında işlem görüyor. Terra’nın volatil tokeni LUNA çok daha iyi bir performans göstermedi: bu hafta %99,9 düşüşle şu anda 0,05 doların altında işlem görüyor. Beş hafta önce zirvede 119 dolar değerindeydi. Kaza, kripto tarihindeki en hızlı ve en acımasızlardan biri olarak tanımlandı ve piyasanın geri kalanı için ciddi sonuçları oldu.

Ethereum’un %20 değer kaybetmesiyle ve Solana ve Cardano’nun her ikisi de değerlerinin %30’undan fazlasını kaybetmesiyle bugün diğer birkaç büyük varlık da düştü. Yatırımcılar piyasadan çıkmak için acele ederken, USDT dolar karşısındaki sabitini kaybetti ve kısa bir süreliğine 0.95$’a düştü. Bununla birlikte, piyasa kan ağlarken, hiçbir proje Terra kadar zorlu bir savaşla karşı karşıya değildir.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım için yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap