Luna Foundation Guard, Stablecoin Peg’i Korumak için Bitcoin (BTC) ve TerraUSD (UST) olarak 1.500.000.000.000 $ Hazırlıyor

 Luna Foundation Guard, Stablecoin Peg’i Korumak için Bitcoin (BTC) ve TerraUSD (UST) olarak 1.500.000.000.000 $ Hazırlıyor

TerraUSD (UST) değeri düşerken, Luna Foundation Guard, stabilcoin ile ilgili piyasa endişelerini gidermek için Bitcoin ve UST’de 1,5 milyar dolar hazırladığını söylüyor.

ABD dolarına (USD) sabitlenmek üzere tasarlanmış bir stablecoin olan UST, geçtiğimiz gün %24’ten fazla düşüşle yazı yazılırken 0.75$’dan işlem görüyor.

USD’ye eşit bir değer tutmak için tasarlanmış olsa da, UST Pazartesi günü çökmeden önce Cumartesi günü 1.00 doların altına düştü.

Terra (LUNA) ekosistemini desteklemek için kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan LFG, diyor “UST sabitinin istikrarını ve daha geniş Terra ekonomisini proaktif olarak savunacak”.

“Sonuç olarak, LFG Konseyi aşağıdakileri yürütmek için oy kullandı:

– OTC’ye 750 milyon dolar değerinde BTC ödünç verin [over-the-counter] UST sabitleyicinin korunmasına yardımcı olmak için ticaret firmaları.

– Piyasa koşulları normalleştikçe BTC biriktirmek için 750 milyon UST kredi verin.

Tüccarlar, hem #1 hem de #2’yi elde etmeye yardımcı olmak için piyasanın her iki tarafındaki sermayeyi alıp satacaklar ve sonunda, piyasa koşulları giderek istikrar kazandıkça LFG Rezerv havuzunun (BTC cinsinden) paritesini koruyacaklar.”

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Mart ortasında TerraUSD’yi destekleme çabasının bir parçası olarak 10 milyar dolar değerinde Bitcoin rezervi biriktirme planını duyurdu. LFG 1,6 milyar dolardan fazla BTC satın aldı, ancak geçtiğimiz gün bu cüzdanı tamamen boşalttı. BitInfoGrafikleri.

Kwon korurAncak, LFG “Bitcoin pozisyonundan çıkmaya çalışmıyor”.

“Amaç, bu sermayeyi profesyonel bir piyasa yapıcının elinde şu şekilde elde etmektir:

1) Fiyat < sabit ise UST satın alın
2) Fiyat >= sabit ise BTC satın alın

Böylece UST mandalı etrafındaki likiditeyi önemli ölçüde güçlendiriyor.

UST alım ve satımları şu anda anlamlı bir yönlü olmasa da, mevcut piyasada konuşlandırılmaya hazır sermayeye sahip olmanın değerli olduğunu hissettik.

Piyasalar düzeldikçe, kredinin bize BTC olarak ödenmesini ve toplam rezervlerimizin büyüklüğünü artırmayı planlıyoruz.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/serbest stil görseller
Yorum Yap